CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

Text: Petr Zámečník

13. 11. 2012

7 komentářů

Bankéřem roku 2012 je Pavel Kysilka

 


 

Finanční sféra je založena na důvěře. Bez ní nemůže finanční trh fungovat – a to bez ohledu na to, čím jsou zajištěny obíhající peníze, zda „pouhou“ důvěrou, nebo zlatem. Důvěra je zkrátka nad zlato. A není s podivem, že Češi věří především velkým finančním institucím, u nichž jsou přesvědčeni, že jsou „příliš velké na to, aby je stát nechal zkrachovat“.

Velkým institucím věří jak odborná porota, která oceňuje především komplexnost služeb a stabilitu, tak široká veřejnost, které vyhovuje především snadná dostupnost a známá značka. Dlouhodobě se na prvních dvou příčkách střídají Česká spořitelna a Komerční banka, přičemž letos byla šťastnější druhá jmenovaná. Česká spořitelna naopak získala ocenění uživatelů, podle nichž je Nejdůvěryhodnější bankou.  ČSOB trpí relativní slabostí svého belgického vlastníka i letitými rozpaky odborné poroty kvůli netransparentnímu převzetí IPB,“ uvádí komentář k výsledkům Fincentrum Banky roku 2012.

Ani ČSOB ale v konečném zúčtování nezůstala v koutě. Konto BARIÉRY ji ocenilo jako Banku bez bariér, tedy banku s nejvstřícnějším přístupem k handicapovaným. Ukázalo se, že banky své služby pro lidi s handicapem opravdu zlepšují. Dvojice minulých vítězů, ČSOB a Česká spořitelna, si však od dalších hodnocených bank udržuje odstup,“ uvádí komentář.

Velké banky ale musí být neustále na pozoru. V patách jim stojí bankovní tygři, kteří si chtějí vydobýt své místo na slunci také. Titul Nejdynamičtější banka roku obhájila Fio banka, která mimo jiné nově vstoupila na hypoteční trh a zavedla vlastní platební karty, následována UniCredit Bank, která rozvíjí spolupráci s finančně poradenskou společností Partners a zároveň jako jediná nabízí možnost otevření bankovní franšízy.

Privátní bankovnictví je oblastí, která má před sebou ještě dlouhou cestu – a to jak ve vnímání klientů, tak v nabízených službách. Z průzkumu nejbohatších Čechů a Slováků se vítězem Privátní banky roku stala již podruhé v řadě J&T Bank, přičemž ČSOB snižuje ztrátu.

Oceněny byly i nejlepší produkty. Hypotékou roku se stala Hypotéka České spořitelny a nejlepší účet nalezla porota u Fio banky.

Bankéř roku 2012: Pavel Kysilka

Fincentrum Banka roku neoceňuje pouze banky, ale i bankéře. Mezi nimi volí Bankéře roku ti nejpovolanější – sami bankéři. V letošním sčítání hlasů první a jedinou příčku obsadil Pavel Kysilka, který byl jmenován generálním ředitelem České spořitelny před dvěma lety. A není to jeho první letošní ocenění. Již v polovině roku získal ocenění Banker of the Year 2012 od časopisu ACQ Finance Magazine.

Pavel Kysilka byl svými kolegy zvolen Bankéřem roku podruhé v řadě. Opětovné vítězství není žádným překvapením, neboť se jedná o bankéře s hlubokou znalostí českého a evropského prostředí, je to Čech a lidsky zajímavá osobnost.“

Pojišťovna roku: Česká pojišťovna

V rámci Fincentrum Banky roku nejsou oceněny pouze banky, ale i další instituce – pojišťovny, penzijní fondy, a specializované banky stavební spořitelny.

Mezi pojišťovnami excelovala Česká pojišťovna. A není to jen proto, že je „česká“. Důvodem je především inovace její produktové nabídky, která ji vyvedla z letargie. A i další dvě příčky získaly pojišťovny z největší pojišťovací trojky – Allianz pojišťovna a Kooperativa.

Nejlepším životním pojištěním je produkt od menší pojišťovny – od ING. Stejně jako v loňském ročníku zvítězilo její pojištění SMART. Druhou příčku obsadila Česká pojišťovna s konceptem Zdravý život 2012, který podporuje a zvýhodňuje zdravý životní styl, a na třetím místě se možná i díky nesmyslné politice Evropské unie umístilo pojištění PROženy od Allianz pojišťovny, které nabízí poslední možnost levného pojištění pro ženy.

Osobní ocenění Pojišťovák roku získal Martin Žáček z UNIQA pojišťovny. Konzervativní a dlouhodobě konzistentní prací posunul Uniqa pojišťovnu z okraje trhu do jejího středu,“ uvádí komentář k jeho volbě.

Poslední Penzijní fond roku: Allianz penzijní fond

Penzijní fondy mají již vše spočítané. Penzijní připojištění si v dnešní podobě mohou ti, kdo ho ještě nemají, sjednat do konce listopadu, další možnost bude již podle nových pravidel od Nového roku. I proto zájem o tento produkt překonal veškerá očekávání.

Nejlépe se v derniéře „Penzijní fond roku“ umístil dlouhodobě nejlépe hodnocený Allianz penzijní fond. I v krizových letech dosahoval nejvyšších výnosů, nákladovost i náklady příštích období drží zkrátka a z nových i přestupujících účastníků si ukousl největší díl.

Penzijní fondy končí, nechť žijí penzijní společnosti! Ty budou bojovat o ocenění od příštího roku ve druhém i třetím pilíři.

Stavební spořitelna roku: Wüstenrot – stavební spořitelna

Stavební spořitelny mají na růžích ustláno. Jenže růžové lístky byly otrhány a za lože slouží pouze trnové stonky. Snížený státní příspěvek, neradostné vyhlídky na bankovní konkurenci a nízké úrokové sazby hypotečních úvěrů dělají šéfům stavebních spořitelen vrásky.

V neradostné situaci se může radovat Wüstenrot – stavební spořitelna. K vítězství ji pomohla bohužel především konkurence. Nastala situace, kdy největší stavební spořitelny raději vymýšlí spíše metody, jak udržet klienty na svých drahých úvěrech i přes dřívější sliby o možném refinancování namísto vymýšlení inovací,“ odvolává se komentář na praktiky některých stavebních spořitelen.

Tip: Více o Hypotéce roku a Stavební spořitelně roku čtěte na serveru Hypoindex.cz.

Kompletní výsledky Fincentrum Banka roku 2012

Banka roku

 

 

1.

Komerční banka, a.s.

2.

Česká spořitelna, a.s.

3.

Československá obchodní banka, a. s.

Nejdůvěryhodnější banka roku

 

 

1.

Česká spořitelna, a.s.

2.

Komerční banka, a.s.

3.

Československá obchodní banka, a. s.

Nejdynamičtější banka roku

 

 

1.

Fio banka, a.s.

2.

UniCredit Bank Czech Republic, a.s.

3.

Equa bank a.s.

Banka bez bariér

 

 

1.

Československá obchodní banka, a. s.

2.

Česká spořitelna, a.s.

3.

Komerční banka, a.s.

Privátní banka roku

 

 

1.

J & T BANKA, a.s.

2.

Československá obchodní banka, a. s.

3.

Česká spořitelna, a.s.

Pojišťovna roku

 

 

1.

Česká pojišťovna a.s.

2.

Allianz pojišťovna, a.s.

3.

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

Bankéř roku

1.

Kysilka Pavel, Česká spořitelna, a.s.

Pojišťovák roku

1.

Martin Žáček, UNIQA pojišťovna, a.s.

Hypotéka roku

 

 

1.

Česká spořitelna, a.s. – Hypotéka České spořitelny

2.

Komerční banka, a.s. – Hypotéka od KB

3.

Hypoteční banka, a.s. – Virtuální pobočka

Penzijní fond roku

 

 

1.

Allianz penzijní fond, a.s.

2.

ING Penzijní fond, a.s.

3.

Penzijní fond Komerční banky, a.s.

Účet roku

 

 

1.

Fio banka, a.s. – Fio osobní účet

2.

Raiffeisenbank a.s. – eKonto

3.

BRE Bank S.A., organizační složka podniku – mKonto

Stavební spořitelna roku

 

 

1.

Wüstenrot – stavební spořitelna a.s.

2.

Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s.

3.

Českomoravská stavební spořitelna, a.s.

Životní pojištění roku

 

 

1.

ING Životní pojišťovna N.V., pobočka pro Českou republiku – ING Smart 

republiku – ING Smart

2.

Česká pojišťovna a.s. – Koncept Zdravý život 2012

3.

Allianz pojišťovna, a.s. – PROženy

Loading

Vstoupit do diskuze 7 komentářů


Související články

Banka roku 2017

Fincentrum Banka roku 2015: Vítězí Česká spořitelna a Jiří Kunert

Česká spořitelna se po roční pauze vrátila na první příčku ocenění Fincentrum Banka roku. Ve čtrnácti ročnících nezískala nejvyšší ocenění pouze dvakrát. Mezi bankéři nejvíce hlasů svých kolegů získal Jiří Kunert, generální ředitel UniCredit Bank.

Text: Petr Zámečník

10. 11. 2015


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • insider

  14 listopadu, 2012

  Nejlepší výtvor Fincentra!

  Odpovědět

 • Petr

  14 listopadu, 2012

  Nejdražší pojištění v tom správném pořadí podle nejdražších podmínek vyhrály!? Kde se tam vzala Modrá Pyramida s nesmyslnými podmínkami pro uzavření SS a získání úvěru? Tu ještě nerozpustili? To je na velký transparent s nápisem „zde nic neuzavírat, nedává u nás nic smysl“! Kdo tohle vybíral, ten měl pěkně naváto nebo hodně veselej den. Pro pobavení dost dobrý. Rozhodně ne pro odborníky. Ale Lobby pro klienty dobrá! To ste nám zase přidělili práce!! Budeme muset ty vaše „umístění“ pomocí výpočtů jako vždy klientům vyvracet. Viděl někdo SW těch pojištění a jejich kalkulátory? Nejspíš se jedná o nejlépe provizované produkty pro nákladnost těch produktůo by sedělo. ACH JOOOO. Ale jo. Dlouho jsem se tak nenasmál, snad to do večera přejde.

  Odpovědět

 • Původní kolemjdoucí

  14 listopadu, 2012

  Podla jakých kritérií se to volilo? Chápu to v případě Allianz PF a WR stavební spořitelny, ale aby se jako první umístila pojišťovna, která se chová tak jak se chová a nejen ke klientům … To samé ČMSS a MP. No cement

  Odpovědět

 • Dlouhodobý poradce

  14 listopadu, 2012

  Každý, kdo má trošku povědomí o finančních produktech a alespoň trošku se orientuje v nabídkách daných pojišťoven, bank a stav. spořitelen tak se musí smát, že ČP vyhrála…..Dodnes jsem od nich neviděl ŽP, které by se dalo uzavřít klientovi. Poj. majetku a odpov. mají předražené.Ale lidé to ze zvyku kupují…hurá do ČP…

  Odpovědět

 • 15 listopadu, 2012

  Úsměvná akce. I bankéři, které znám, se tomu smějí. Prostě kdo organizátorům více zaplatí, tak o to se výše umístí? Srandovní je střídání mezi ČS a KB a největší psina je ovšem ČP. Tu to muselo stát hodně peněz, že páni z Fincentra přivřeli obě oči … ;-)

  Odpovědět

 • [Autor příspěvku zneužil cizí jméno, proto bylo odstraněno]

  16 listopadu, 2012

  Presne tak, je to podvod! Jediňou pravdu ma Milos Ruzicka a nezavisla anketa nakladatelstvi Ekonomia – Nejlepsi banka roku. Mi Fincentrum neuplacime.

  Odpovědět

 • Já_už_nevím

  16 listopadu, 2012

  Mi se tomu u náš na Praze 8 taky smějeme, až nám kazajki praskají

  Odpovědět