Úterý 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Bankéř Drosc nastupuje do vedení poradenské společnosti Fincentrum

Stále více elitních bankéřů odchází z vysokých manažerských pozic a nachází profesní uplatnění na jiných působištích. Nejnovějším příkladem je exšéf české Raiffeisenbank Mario Drosc, který se rozhodl spojit novou profesní kariéru s poradenskou skupinou Fincentrum. 

Tento týden budu jmenován místopředsedou představenstva a od dubna se stanu zástupcem generálního ředitele Petra Stuchlíka,“ potvrdil HN Drosc, který v Raiffeisenbank skončil na konci loňského roku. Podle svých slov se rozhodl z banky na vlastní žádost odejít a spojit svou další budoucnost s vlastním podnikáním či s významnou manažerskou pozicí v jiné společnosti.

Přestupem do Fincentra se Droscovi otevřela možnost spojit obojí. „Předpokládám, že dostanu nabídku, abych se stal i akcionářem Fincentra, a že se budu podílet na naplnění růstové vize skupiny,“ říká Drosc. Ten podle svých slov získal kontrakt zatím na dva roky, ale je připravený pro novou společnost pracovat nejméně v horizontu dalších pěti let. „To je období, do kterého jsem schopný dohlédnout, a na delší dobu si proto plány nedělám,“ vysvětluje Drosc.

Jde už o druhého exšéfa Raiffeisenbank, kterého společnost Fincentrum pro svou expanzi získala. Před dvěma roky vyšlo najevo, že se Droscův předchůdce v Raiffeisenbank Lubor Žalman stal dirigentem majetkového převzetí Fincentra středoevropským fondem Arx Equity Partners a globálním fondem Capital Dynamics, které v něm získaly majoritu. Žalman spolu se zakladateli Fincentra Martinem Nejedlým a Petrem Stuchlíkem ve společnosti drží minoritní podíl. Žalman je zároveň předsedou dozorčí rady Fincentra.

Co teď bude hlavní náplní Droscovy práce?

Převezmu odpovědnost za řízení financí, provoz back office a nastavení efektivnějších procesů ve společnosti, aby se generální ředitel Petr Stuchlík mohl více věnovat řízení zaměstnanců české a slovenské sítě a významným klientům,“ říká obecně Drosc. Ten se s podrobným chodem firmy začíná seznamovat, a proto nechce být příliš konkrétní.

Je ale fakt, že Fincentrum má stabilní vizi dělat kvalitní poradenství a pořád má podnikatelský drive otců zakladatelů, kteří jsou ve firmě dál aktivní. Teď dosáhlo úrovně, kdy může víc těžit ze zavedení efektivnějších vnitřních procesů, například z rozšíření elektronické formy poradenství. Ve hře mohou být i akvizice či rozšíření dosavadního produktového portfolia. Na rozhodování o akceleraci nebo naopak odložení projektů tohoto typu bych se měl podílet,“ míní Drosc, podle kterého má Fincentrum potenciál růst v tržbách dvouciferným tempem.

Skupina Fincentrum vznikla v roce 2000 a spolu s firmami Partners a OVB patří mezi tři nejvýznamnější společnosti zaměřující se na finanční poradenství v Česku a na Slovensku.

Spojení se zahraničními investičními fondy umožnilo Fincentru navýšit základní kapitál na více než 700 milionů korun, a vedení tak může snáze pracovat na své vizi stát se do roku 2017 jedničkou v objemu tržeb z finančního poradenství. Podle výsledků za rok 2013 Fincentrum mělo tržby přes jednu miliardu korun a na stagnujícím trhu zaznamenalo šestiprocentní růst.

Článek původně vyšel v pondělí 9. února v Hospodářských novinách.

4 komentáře: “Bankéř Drosc nastupuje do vedení poradenské společnosti Fincentrum”

 1. Jan napsal:

  Zajímavé je podívat se, jak se ke dnu topící firmu snaží zachraňovat zahraniční investiční fondy a přeběhlíci z RB…

  Mnohem zajímavější je podívat se na registr ČNB, jak se změnil stav VZ…

  https://apl.cnb­.cz/apljerrsdad/JER­RS.WEB10.VIZIT­KA?p_lang=cz&p_SEQ_I­D=9617922&p_VER_ID=1012&­p_DATUM=10.02­.2015&p_ROL_KOD=

  K 10. 2. 2015 už jen 1298 vázaných zástupců…

  Když jsem 10. 12. 2014 odepisoval u jednoho článku zde na investujeme.cz (Koho najdete, když hledáte finančního poradce?), bylo jich v registru ještě uvedeno 1450, zatímco na webu jste se pyšnili hodnotou nad 2 tisíce…

  Copak se to děje?

  Abych nekřivdil, mají tento úpadek všechny společnosti, těžící z lidské neznalosti a tedy ochoty upsat se k IŽP apod.

  • Jirka Gardavsky napsal:

   Raifka zverejnila vysledky v Cesku a ma je druhe nejlepsi v historii. Pan Drosc si mohl vybirat, Fincentru veri, jinak by do toho nesel.

 2. Míra napsal:

  Kdekoliv je zmínka o Fincentru, tak jedině ve spojení se Stuchlíkem. A dlouho jsem již nikde nečetl co Nejedlý. Maximálně je o něm zmínka jako o otci zakladateli a nic víc. Přitom v době, kdy se Stuchlík od Fincentra odvrátil, tak právě Nejedlý postavil Fincentrum na nohy. A teprv když to začlo šlapat, tak Stuchlík ucítil příležitost a vrátil se a teď se hrdě neustále cpe dopředu jako ten nejvyšší.

  • Z pojišťovny napsal:

   Pan Nejedlý je v pozadí,směje se a prodává víno.Když znáš Fincentrum tak víš kdo tam maká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.