CZK/€ 25.335 -0,12%

CZK/$ 23.337 -0,17%

CZK/£ 29.595 -0,23%

CZK/CHF 26.550 -0,08%

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

01. 12. 2023

0 komentářů

Akcie v Čechách zatím stále opomíjená možnost investic

 

Cenné papíry, díky kterým můžete získat nemalé množství peněz, nebo přijít k nebezpečným finančním ztrátám. To jsou akcie. Pokud si umíte vybrat správnou investici, pak byste se černého scénáře neměli bát. S tím vám můžou pomoct nejen brokeři, ale i některé z webů na internetu.

Loading 

K vydání prvních akcií došlo v roce 1602

Akcie jsou cenným papírem, jejichž vlastnictvím vzniká podíl ve vybrané společnosti. Jejich historie spadá až na začátek 17. století do Nizozemska. Základní rozdělení akcií vychází z jejich druhů. Mezi základní rozdělení patří to na listinné a zaknihované akcie. Další rozdělení je podle anonymity či uvedení konkrétní osoby majitele akcií. Takto rozlišujeme akcie na majitele a akcie na jméno. Další dvě skupiny přináší takzvané akcie kmenové a akcie prioritní. U kmenových akcií jsou, v případě zisku, vyplácena dividenda a vzniká i částečné rozhodovací právo. Prioritní akcie zajišťují vyplacení zisku ve stanovený čas a výši.

Broker na začátku pomůže poznat prostředí trhu

Obchodování s akciemi na burze chce především odvahu. Na trhu byste se ale měli také orientovat. S tím vám může pomoci takzvaný broker. Tedy profesionální obchodník s cennými papíry. Ten vás vtáhne do světa investic a pomůže vám vybrat vhodnou variantu přesně pro vás. Další z možností, kde najít pomoc je samozřejmě internet.

Důležitý je přehled o vývoji akcií

Digitální přehled vývoje českých i světových trhů přináší přehled na Kurzyakcie.cz. Nejenom, že se jedná o rádce, který vám pomůže zorientovat se v tématice investování peněz do akcií. Zároveň získáte také kompletní a přehledný seznam vývoje akcií. Digitální zpracování představuje moderní formu jak detailně nahlédnout na vývoj akcií v minulosti. Kromě toho je web jakýmsi vodítkem, jak se pustit na trh s akciemi a rovnou zažít úspěch. Na webu pak najdete i spoustu nejenom základních informací a zajímavých ekonomických témat.

Pokud jste na akciovém trhu nováčkem, pak si musíte vybrat buď brokera, nebo banku, kde je možné investovat. Na základě vytvořeného účtu se následně můžete směle pustit do nakupování. Podle vámi investované částky si vyberete počet akcií vybrané společnosti.

Peníze se vyplatí investovat minimálně na několik let

Jako investici byste rozhodně neměli používat své pravidelné příjmy nebo úspory, které ale chcete v blízké době využít. Říká se, že byste tyto finanční prostředky měli být schopni uvolnit alespoň na dobu dlouhou 5 a více let. Ještě na delší časové období byste se pak měli zaměřit u společností, do kterých chcete investovat. A to konkrétně na to, jaké jsou jejich plány do budoucnosti. A kam chtějí vámi vybrané společnosti v následujících pěti až deseti letech směřovat.

REKLAMA

Riziko a kolísavost nejsou stejné ukazatele výhodnosti investic

Investora příliš nemusí zajímat to, jak hodnota akcií v minulosti klesala. Daleko důležitějším ukazatelem je míra rizika. Mezi míru rizika patří především možná konkurence, finanční páky či případné finanční spory. Ty dokážou alespoň částečně předpovědět, jak se bude situace pro danou společnost vyvíjet. Naopak kolísavost žádný takovýto ukazatel nemá. To, že je hodnota vyšší nebo nižší spíše může dopomoci k dalším výhodným obchodům. Rozhodně to ale neukazuje, jak je rizikové do takové společnosti investovat.

Pro radu a přehled vývoje akcií využijte zkušené odborníky

Aby obchodování s akciemi fungovalo, je potřeba zaměřit se hned na několik základních faktorů. S těmi vám na začátku můžou pomoci zkušení brokeři. Pokud se do investování chcete rovnou vrhnout po hlavě sami, pak můžete využít také stránku kurzy akcií plnou aktuálních informací, doporučení a především plný přehledu vývoje akcií na českém i zahraničním trhu v minulých obdobích.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Zákulisí českých FKI. Co investorům mohou nabídnout?

Investiční nástroje pro kvalifikované investory (FKI) poskytují investorům pestřejší škálu investičních možností a větší flexibilitu než standardní investiční fondy, které jsou dostupné veřejnosti. Tím, že mohou diverzifikovat své portfolio do různých aktiv s nízkou korelací s tradičními akciovými a dluhopisovými fondy, představují FKI lákavou alternativu. Je však […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

27. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *