Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

Zvuk zvonu dnes oficiálně zahájil obchodování akcií SAB Finance a.s. na pražské burze

akciové trhy 28.01.2021 | 14:50 0 Komentářů

Na pražské burze se dnes rozezněl zvon a její ředitel Petr Koblic spolu s Radomírem Lapčíkem, zakladatelem společnosti SAB Finance, zahájili obchodování akcií devizového lídra trhu na Burze cenných papírů Praha. Rituál zahájení obchodování zazvoněním na burzovní zvon, Opening Bell Ceremony, tak nechyběl při první emisi akcií roku 2021, jež od 28. ledna 2021 zpestřuje kapitálový trh. V obchodním systému Xetra mají akcie SAB Finance ticker emise SABFG. Obchodování na regulovaném trhu Standard Market bylo zahájeno na ceně 10 560 Kč za akcii.

Po znovuprobuzení zájmu o český kapitálový trh loni na podzim jsme již v lednu uvítali novou emisi na našem trhu. To považuji za velký úspěch a doufám, že se společnosti SAB Finance bude dařit minimálně tak dobře, jako se jí dařilo minulých dvacet jedna let,“ uvedl při zahájení obchodování Petr Koblic, generální ředitel BCPP.

Dnešní zvuk zvonu pražské burzy je pro SAB Finance významným milníkem. Burza cenných papírů Praha s historií od roku 1871 je nejvýznamnějším středobodem finančního trhu v České republice. Díky solidnímu zájmu se naplno rozjel prodej akcií SAB Finance a již vidíme na nižší stovky milionů. To ukazuje, že dlouhodobá plánovaná dividendová strategie SAB Finance vyplácet dividendu dvakrát ročně ve výši 5 % p.a. z tržní ceny akcií při přijetí k obchodování je pro investory zajímavá zejména díky aktuálnímu přetlaku peněz ve společnosti,“ uvedl k zahájení emise Radomír Lapčík, zakladatel SAB Finance.

Krátce před zahájením obchodování evidoval SAB Finance a.s. výrazný nárůst zájmu ještě v rámci veřejné nabídky akcií po tom, co oznámil finanční výsledky za rok 2020 auditované společností KPMG. Výrok auditora potvrdil zisk za rok 2020 přesahující 144 milionů korun před zdaněním. Jedná se o meziroční nárůst zisku o více jak 58 % oproti vykázanému zisku 91 milionů korun za rok 2019. Stejný meziroční nárůst, tedy přes 58 %, vykazuje SAB Finance a.s. i v rámci čistého zisku po zdanění. Ten za rok 2020 přesáhl 116 milionů korun. Z toho se v rámci dividendy plánuje vyplatit 100 milionů korun, zbývající část zůstane jako nerozdělený zisk v podobě rezervy pro budoucí vyplácení dividendy akcionářům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.