Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Zveřejňování výsledků velkých společností startuje. Kde jsou příležitosti?

Investice 14.04.2015 | 11:21 0 Komentářů

Tento týden bude na amerických burzách ve znamení ostrého rozjezdu výsledkové sezóny. Dočkáme se earnings reportů od 35 společností z indexu S&P 500 a 7 akcií z Dow Jones. Které akcie se vyplatí sledovat nejbedlivěji?

Netflix (NFLX)

10 miliard hodin – tolik hodin sledovali předplatitelé Netflix v prvním kvartále roku. Jedná se o rekordní sledovanost a její zveřejnění minulou středu ihned podpořilo ceny akcií, které přidaly za minulý týden 9 %.

Netflix očekává zisk na akcii $0,60, avšak analytici jsou pozitivnější s očekáváním $0,69. Navíc Netflix je znám překonáváním odhadů (17× překonal z posledních 18 reportů) a mohutnými reakcemi na výsledkové reporty. Při lednovém zveřejnění výsledků, které investory potěšily, akcie přidaly téměř 20 %. Tržby jsou očekávány ve výši $1,57 miliardy.

Klíčovým číslem ke sledování je růst předplatitelů, který je očekáván ve výši 4,05 milionů za první kvartál oproti $4,33 milionů za poslední kvartál minulého roku. Netflix očekává, že po prvním kvartálu bude mít 61,4 milionů předplatitelů po celém světě.

Silná podpora by měla přijít z originálního obsahu, který Netflix vytváří. Nejznámější je politický seriál House of Cards, který v únoru zveřejnil třetí sérii, která se setkala s velkým úspěchem u diváků, a proto se dá očekávat silně pozitivní vliv na počet předplatitelů.

Společnost reportuje výsledky ve středu v 22:05 SEČ. A jak společnost naznačila, opět se dá očekávat rekordní čtvrtletí.

Americké banky

Akciím amerických bank se v tomto roce zatím příliš nedaří, jelikož je jejich výnos stále pod nízkým výnosem indexu S&P 500. Důvodem je negativní nálada na trhu, která byla odstartována předchozími negativními výsledky bank a makroekonomickým výhledem.

Během týdne reportují své výsledky za první čtvrtletí roku  JPMorgan a Wells Fargo v úterý, Bank of America ve středu, Goldman Sachs a Citigroup ve čtvrtek.

Vlivem zpožďování růstu úrokových sazeb americké centrální banky Fed se dostávají do ohrožení zisky bank, jelikož úrokové marže stále nerostou podle očekávání bank.

JPMorgan bude pod silným tlakem kvůli právním výdajům a kombinaci nízké volatility na trzích spolu s odložením očekávání na růst úrokových sazeb v USA. Očekávání jsou zisk $1,38 na akcii a $24,4 miliardy příjmů.

Největší americká banka podle tržní kapitalizace Wells Fargo snížila své odhady pod úroveň prvního čtvrtletí minulého roku. Analytici predikují zisk na akcii $0,98 a příjem $21,26 miliardy.

Bank of America dokázala snížit vysoké právní výdaje a pokračovala ve snižování provozních nákladů. Důležitý bude výsledek z obchodování banky, který byl na konci roku záporný. Očekává se zisk $0,30 na akcii a příjem $21,5 miliardy.

Citigroup se také podařilo snížit právní výdaje a po špatném výsledkovém reportu z konce roku se akciím stále nepodařilo vzrůst. Akcie jsou proto stále relativně levné v porovnání s ostatními velkými bankami. Očekává se zisk na akcii $1,39 a příjmy $19,81 miliardy.

Goldman Sachs rozeslal svým akcionářům zprávu, že úrokový diferenciál v prvním čtvrtletí poklesl o tři bazické body a další jeden až dva bazické body jsou v ohrožení vlivem makroekonomické situace. Investoři doufají v silnější zisky z obchodování. Analytici predikují zisk na akcii $4,13 a příjem $9,33 miliardy.

Jonáš Mlýnek, vedoucí české pobočky Lynx

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.