Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Zelený čtvrtek ovlivnil i zabarvení světových trhů, které míří vzhůru

Trhy v Evropě pokračují v připisování zisků. Index Euro Stoxx 600 roste o 0,4 %. Nejlépe se vede výrobcům luxusního zboží (+1,2 %), realitním developerům (+0,8 %) a výrobcům nezbytného zboží (+0,8 %). Zisky si připisuje většina sektorů, až na zdravotní péči (-0,2 %) a firmy z oblasti utilit (-0,1 %).

Americké trhy se oklepaly ze včerejšího nepřesvědčivého výkonu a vyrážejí dnes za zisky. Index S&P 500 roste o 0,3 %, Dow Jones si připisuje 0,5 % a technologický Nasdaq si polepšil o 0,4 %. Daří se téměř všem sektorům. Největší zisky si připisují energetické společnosti (+1,3 %), sektor utilit (+0,9 %) a konečně se vzpamatovaly i IT společnosti po sérii propadů, když si připisují 0,8 %. V mírné ztrátě zatím skončili jen realitní developeři (-0,1 %).

Pražská burza si dnes polepšila o 0,4 %. Burzu táhly vzhůru především zisky Unipetrolu (+1,9 %), telekomunikační společnosti O2 (+1,6 %) a Monety (+0,7 %). Do ztrát dnes zamířily jen menší tituly jako mediální skupina CME (-0,4 %), sázkařská Fortuna (-0,3 %) a trojici poražených doplňuje textilka Pegas (-0,2 %). Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,4 mld. CZK, což je pod úrovní dlouhodobého průměru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.