Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Zaměstnanci Sberbank CZ uklidili Blaník

Banky Sberbank 18.04.2019 | 10:19 0 Komentářů

Zaměstnanci Sberbank CZ se zapojili do celorepublikového projektu Ukliďme Česko. Tým 37 kolegů, který se stará o retailové klienty, společnými silami uklidil naučnou stezku vedoucí na horu Blaník. Zaměstnanci banky celkem sesbírali několik desítek kilogramů odpadu a z přírody odklidili vše, co do ní nepatří.

„Podporujeme aktivní zapojování našich zaměstnanců do firemního dobrovolnického programu a odpovědného jednání. Naší filozofií je ohleduplné podnikání jak vůči klientům, tak vůči životnímu prostředí,“ prozrazuje Petr Čeřovský, šéf HR Managementu, Sberbank CZ.

Dobrovolné uklízení přírody tak koresponduje s dlouhodobým zeleným směřováním Sberbank. V současné době Sberbank připravuje novou strategii sociální odpovědnosti, která bude reflektovat právě její ekologické smýšlení. To pravidelně dokazuje i dalšími projekty na ochranu a obnovu životního prostředí. Vedle sbírání se zaměstnanci dobrovolně účastní i sázení stromů. V minulosti již vysadili tři lesy.

Vedle toho Sberbank pomáhá zlepšit život i konkrétním lidem. Aktuálně schválil Nadační fond Sberbank pomoc pro šestnáctiletou Evu z Prahy, která přišla kvůli onemocnění o obě nohy. Příspěvky jí poslouží na pořízení sportovních protéz.

Sberbank CZ dlouhodobě rozvíjí společensky zodpovědné podnikání. Spravuje vlastní nadační fond, podporuje dobrovolnictví zaměstnanců, podílí se na ochraně životního prostředí a obnově krajiny, finančně pomáhá veřejně prospěšným projektům. Sberbank CZ také získala ocenění GEEN Zelená banka za šetrný vliv podnikání na životní prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.