Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Zajímavé situace na trhu – Akcie Citrix & ETF na ropu

Investice 03.04.2015 | 10:42 0 Komentářů

Investiční newsletter Breakout Trader přináší Lynx každý týden a Jonáš Mlýnek v něm komentuje 5 konkrétních investičních analýz akcií a ETF. Tyto analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu, stop-loss i cílovou cenu. Jonáš Mlýnek je vedoucí české pobočky brokerské společnosti Lynx, specialisty na online investování, jenž poskytuje soukromým investorům přístup na více než 100 trhů ve 24 zemích. (Tisková zpráva: Lynx)

V tomto týdnu Lynx zaujaly akcie Citrix Systems (CTXS)Martin Marietta (MLM)SGL Carbon (SGL)Fugro NV (FUGR) a ETF navázané na ropu United States Oil Fund ETF (USO).

Otočení trendu u Citrix Systems?

Americká softwarová společnost je jedním z hlavních hráčů technologického průmyslu v USA. Avšak Citrix (CTXS) se nedaří zcela podle představ, jelikož zisky se v minulém roce zúžily více, než se očekávalo. Výhled na rok 2015 je však optimistický, což by měly potvrdit výsledky za první kvartál.

Klesající trend od konce ledna povolil a vytvořilo se první vyšší minimum. Jedná se o první náznak ukončení klesajícího trendu, který započal v loňském říjnu. Nyní se titul dostal k trendové linii a konsoliduje nad klouzavými průměry, což je znamením, že býci by mohli prorazit silnou rezistenci.

Agresivnější strategií je vstup nad maximem předchozího obchodního dne, což by mohlo zajistit nejlepší výchozí pozici pro proražení. Konzervativnějším přístupem je vyčkání na proražení pivotu na $65. Stop-loss lze umístit pod minimum minulého týdne.

Ropné ETF před dalším propadem?

Ceny ropy jsou již několik měsíců pod silným tlakem. Od července minulého roku se nepodařilo ropnému ETF United States Oil Fund (USO) uzavřít nad padesáti denním průměrem. Místo toho se tvoří jedno nižší minimum i maximum za druhým. Neoddiskutovatelný klesající trend nezastavil ani únorový nádech, který byl vystřídán poklesem na nové minimum ke konci března.

Dokud se nepřiblížíme 50 dennímu průměru, tak bude kurzu stále padat níže. Minulý týden přišel náznak vzdoru, který byl však rychle utnut medvědy. Nabízí se tedy zajímavá možnost vstupu do trhu pro sázku na vytvoření dalšího minima.

Vstup volíme na €16,88 a stop-loss na úroveň maxima minulého týdne. Cílovou cenu volíme na $15, avšak nelze vyloučit ani hlubší propad ke $14.

Jonáš Mlýnek, vedoucí české pobočky Lynx

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.