CZK/€ 25.350 +0,06%

CZK/$ 23.442 +0,45%

CZK/£ 29.634 +0,13%

CZK/CHF 26.632 +0,31%

08. 12. 2023

0 komentářů

Zájem o first minute je výrazně vyšší než loni. Do konce února chce letní zájezd pořídit pětina Čechů

 

Podle aktuálního průzkumu agentury NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu si 20 % Čechů plánuje pořídit letní dovolenou v rámci first minute nabídek, tedy nejpozději do konce února 2024. Meziročně jde o výrazný 7% nárůst. 10 % Čechů chce mít dokonce zájezd zakoupený už před koncem letošního roku. Lidé naopak mnohem méně spoléhají na nákup dovolené na poslední chvíli. Loni jich bylo 30 %, letos už jen 22 %. Třetina obyvatel pak dovolenou neplánuje.

Loading 

Z průzkumu dále vyplynulo, že 9 % Čechů chce stihnout pořídit svoji letní dovolenou do konce dubna. Dalších 9 % pak do začátku letních prázdnin. „Z výsledků jasně vidíme další růst zájmu o first minute. Tomu odpovídá i skutečnost, že lidé mnohem méně spoléhají na nákup last minute. Zatímco loni plánovalo pořízení dovolené na poslední chvíli 30 % Čechů, letos je to už jen 22 %,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

Nákupním chováním se tak Češi vrací do stavu, který byl běžný před pandemií koronaviru. Využít včasný nákup plánují především ti, kteří byli v loni a letos na dovolené v zahraničí (26 %). „Obrovský zájem vidíme ale i ze strany těch, kdo letos cestovali pouze po České republice. Dovolenou s předstihem si chce koupit 56 % z nich, což je oproti minulému roku pětinový nárůst,“ říká Vlastimil Divoký.

Dovolená často až za půl roku

S včasným nákupem letní dovolené se pojí i obavy ze situací, které by mohly odjezd na dovolenou narušit. Zájezdy se totiž často kupují až půl roku dopředu a roste tak riziko, že na dovolenou nebude možné odcestovat.

Proto k first minute nabídkám neodmyslitelně patří i pojištění storna. „Klienti ho nejčastěji uplatňují kvůli zdravotním potížím, které jim znemožní odjet. Lze ho ale využít například i v případě ztráty zaměstnání, rozvodu, předvolání k soudu, poškození bydliště či dopravní nehodě při cestě na letiště,“ dodává Vlastimil Divoký.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Přehledně o daňovém přiznání za rok 2023. Na jaké slevy a odpočty máte nárok?

Blíží i povinnost podat daňové přiznání za předešlý rok. V tom si lze díky daňovým úlevám snížit daňový základ, nebo přímo vypočtenou daň. Nicméně některé slevy na vypočtené dani, jako školkovné či slevu pro studenta, budou moci daňoví poplatníci nyní využít naposledy, protože od příště je již ruší […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

22. 02. 2024

Platba paušální daně a výše invalidního důchodu

Živnostníci a podnikatelé plnící si své daňové povinnosti platbou měsíční paušální daně minimalizují své daňové starosti a povinnosti. Jaký vliv však má platba paušální daně na případný invalidní důchod prvního a druhého stupně, dřívější částečný invalidní důchod? Podívejme se na praktické výpočty.

Text: Petr Gola

Foto: Shutterstock

21. 02. 2024

Velký přehled finančních novinek pro rok 2024 – dominuje zajištění na penzi

Zákonodárci se v závěru loňského roku činili a od 1. ledna platí, nebo v průběhu roku platit začne řada změn. Týká se to hlavně spoření na penzi a vzniku dlouhodobého investičního produktu (DIP), ale i hypoték, povinného ručení nebo stavebního spoření. Podívejte se přehledně na jednotlivé změny.

Text: Redakce

Foto: Pixabay

06. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *