Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Za nízké obchodní aktivity trhy přílišvelkých změn nedoznaly

Investice 26.08.2016 | 18:39 0 Komentářů

Obchodování na akciových trzích je dnes vskutku prázdninové. Zobchodovaný objem odpovídá pouze 40 % průměru za posledních 30 dní. I pohyby jednotlivých indexů jsou minimální, když zisky či ztráty na západoevropských trzích se pohybují do 0,1 %. Index Stoxx 600 prakticky celý den kolísá těsně pod hranicí včerejšího zavíracího kurzu. V rámci sektoru rovněž nevidíme velké změny. V půlprocentní ztrátě se nacházejí farmaceutické tituly, naopak zisk ve stejné výši si připisuje energetický sektor. Pokud index setrvá na aktuálních úrovních, polepší si za celý týden o 0,5 %.

Podobně klidné obchodování se dá očekávat na začátku seance i v zámoří. Futures ukazují na minimální změny indexu S&P 500 po zahájení obchodování. Důvodem je čekání na vystoupení šéfky Fedu Janety Yellen v kongresu. Ten by měla zahájit v 16 h našeho času.

Pražská burza dnes odepisuje 0,4 %. Hlavní brzdou jsou kromě Monety všechny finanční tituly. Erste padá o 1,2 %, pojišťovna VIG a Komerční banka pak ztrácí jedno procento. Nejvíce rostoucím titulem je dnes Philip Morris ČR, který přidává 2,2 %. Zejména atraktivní dividenda zvyšuje v prostřední nízkých úrokových sazeb zájem o tento titul. Za celý týden index PX míří k zisku 0,5 %. Nejúspěšnější akcií by se v tomto týdnu měly i přes dnešní pokles stát akcie rakouské banky Erste, těsně následované nováčkem Monetou. 

MIROSLAV FRAYER
Equity Analyst
Komerční banka, a. s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.