CZK/€ 24.340 -0,51%

CZK/$ 22.967 -1,08%

CZK/£ 28.146 -0,10%

CZK/CHF 25.174 -0,37%

25. 10. 2019

0 komentářů

Subjekty:

V Galerii Kooperativy se otevřel prostor pro DIALOGY

 

Nová expozice, kterou Kooperativa pro návštěvníky připravila ve své galerii v Centrále v Karlíně, dostala název DIALOGY.

Loading 

„Přichází generace malířek a malířů, která má radost z tvůrčí práce, krás malby a vrací se k jejím kořenům. Nevyhledává konfrontaci, ale rozmluvy. Jsme svědky dialogu mladých malířů, kteří se sami „doporučili“ svou dosavadní tvorbou, s jejich legendárními vzory,“ představuje novou vlnu v českém malířství Ivan Exner, akademický malíř a kurátor výstavy.

Výstava dokazuje zájem současných malířů o stejná témata a inspirace, jak tomu bylo u jejich slavných předchůdců. Tyto obrazové dialogy přinesly velice povzbudivé teze; a to, že malba stále žije, byla jen dočasně zahnána do kouta. Ukazuje se, že historicky rostlá měřítka neztratila svou platnost ani v současném umění.

Expozice je sestavena z prací současných mladých umělců jako je Adam Kašpar, Jakub Čuška, Ivana Mrázková, Ondřej Minář, Adéla Jánská, Michal Nagypal, Tomáš Honz, Alena Kožená, Lenka Falušiová, Zdeněk Daněk, Blanka Valchářová a obohatili jsme je o díla velkých českých klasiků Julia Mařáka, Bedřicha Wachsmanna, Ladislava Čepeláka, Zdenky Braunerové, Adolfa Kosárka, Aloise Kirniga, Viktora Strettiho, Jaroslava Panušky, Bedřicha Piepenhagena, Miloše Jiránka, Josefa Multruse, Viktora Strettiho, Václava Špálu a mnoha dalších z bohaté sbírky pojišťovny Kooperativa.

Expozice DIALOGY je návštěvníkům v Galerii Kooperativy, Pobřežní 21, Praha 8, zdarma přístupná v termínu 25. 10. 2019 – 2. 2. 2020, od úterý do neděle, od 10 do 18 hodin.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *