Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

UniCredit otevřela novou pobočku v Abu Dhabi pro globální klienty firemního investičního bankovnictví

Skupina UniCredit oznámila otevření nové pobočky pro firemní a investiční bankovnictví (CIB) v Abu Dhabi, hlavním městě Spojených arabských emirátů. Pobočka má podporovat přeshraniční obchod a rozšířit mezinárodní nabídku banky pro firemní klienty a finanční instituce. Skupina UniCredit si jako základnu pro svůj nový provoz vybrala centrum Abu Dhabi Global Market, hlavní finanční zónu v regionu.

Nová pobočka nahradí dosavadní zastupitelskou kancelář založenou v roce 2001 a bude vystupovat jako centrála pro oblast zemí patřících do Rady pro spolupráci arabských států v Zálivu (GCC)[1] i širší region Středního východu a Afriky (MEA). Pobočka poskytne podporu evropským klientům skupiny UniCredit i místním klientům včetně regionálních nadnárodních subjektů, místním finančním institucím a státním investičním fondům (SWF).

Nová nabídka skupiny UniCredit bude stavět na již etablovaném obchodu s protistranami regionu Středního východu a Afriky. Banka v regionu podpořila v roce 2016 tyto subjekty celkovým objemem transakcí 6,5 miliard EUR[2].

Oblast Rady pro spolupráci arabských států v Zálivu je zodpovědná za přibližně 6 % celkového obchodu Evropské unie a je zároveň pro EU pátým největším exportním trhem. Region navíc upevňuje svou pozici klíčového obchodního uzlu pro rozvíjející se trhy Asie a Afriky. Obchod mezi Radou pro spolupráci zemí v Perském zálivu a Čínou se odhaduje na více než 110 miliard USD za rok. Perský záliv je také domovem pro mnoho předních státem chráněných investičních společností a představuje významný počátek globálního toku přímých zahraničních investic.

Jean Pierre Mustier, generální ředitel skupiny UniCredit, při otevření prohlásil: „Rada pro spolupráci arabských států v Zálivu je pro klienty skupiny UniCredit významným regionem. Nachází se zde více než 1 000 evropských organizací, které jsou již na trhu etablované a podnikají v průmyslových odvětvích, která jsou zásadní pro rozvoj celé oblasti členských zemí Rady. Jde například o obchod, výrobu, výstavbu, energie a ropný a plynárenský průmysl.

Specifika trhu v kombinaci se znalostí regionu, kterou jsme budovali během naší dlouhodobé přítomnosti v Abu Dhabi, umožní skupině UniCredit využít příležitosti ve prospěch našich zákazníků. Pod heslem „Jedna banka, jeden UniCredit“ se skrývá vize úspěšné celoevropské skupiny s plným zapojením finančního a investičního bankovnictví, budující jedinečnou síť v západní, střední a východní Evropě, která má silnou nabídku i pro regionální nadnárodní subjekty a finanční instituce.“

Ve finanční zóně finančního centra Abu Dhabi Global Market se pobočka skupiny UniCredit bude zpočátku soustředit na transakční bankovnictví a financování (především v měnách EUR a USD).

Mezi komerční úvěrové produkty patří půjčky na provozní kapitál a termínované půjčky, obchod
s komoditami a strukturované úvěry (syndikátní obchody, financování akvizic, strukturovaný obchod
a financování exportu).

U transakčního bankovnictví bude skupina UniCredit poskytovat dokumentární akreditivy (dovozní
a vývozní akreditiv), dokumentární inkasa, záruky, služby správy hotovosti a dostupnost pokrokové
e-bankingové platformy.

Obchodování na trzích bude realizováno především mimo tuto pobočku z kompetenčních center v Miláně a v Londýně.

Nová pobočka v Abu Dhabi významně doplňuje mezinárodní síť skupiny UniCredit, aby mohla podporovat klienty při jejich mezinárodní expanzi a zachytit investiční toky do Evropy a z Evropy. Tento krok je pokračováním úspěšného otevření španělské pobočky UniCredit v Madridu v roce 2016.

Pobočku v Abu Dhabi povede Yahia El Assadi, vedoucí pro region Středního východu a Afriky a ředitel pobočky v Abu Dhabi, který se bude zodpovídat přímo ředitelům korporátního a investičního bankovnictví skupiny UniCredit, Olivierovi Khayatovi a Gianfrancovi Bisagnimu.

[1] Mezi členy Rady pro spolupráci arabských států v Zálivu patří Bahrajn, Kuvajt, Omán, Katar, Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty.

[2] Na základě objemu úvěrů a dokumentárních akreditivů v roce 2016.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.