Čtvrtek 09. prosince. Svátek má Vratislav.

„Pes po mém psu vyjel a on ho leknutím sežral“

Operátoři klientských center pojišťoven denně řeší celou řadu pojistných případů a snaží se vycházet klientům vstříc. Občas však narazí na opravdu kuriózní popis pojistného případu, ze kterého není jasné, o co vlastně jde. V pojišťovací hantýrce klientského centra Slavia pojišťovny se nově objevily pojmy jako „škodlivec“ či „škodlivá událost“, avšak i samotné požadavky neznalých klientů často působí značně komicky. Trpělivostí se musí obrnit i operátoři, kteří volajícím vysvětlují, že srnka, která se řidiči připletla do cesty, nemá uzavřené povinné ručení, či že Slavia pojišťovna, sice prý jediná v ČR, bude vyžadovat fotodokumentaci nehody. Humor jiných klientů jde ještě dál, klient sdělil, že by se Slavia pojišťovnou chtěl mít děti.

Tisíce telefonátů odbaví denně nově posílené klientské centrum Slavia pojišťovny. Převládají racionální požadavky, které zaměstnanci pro klienty rychle vyřeší. Najdou se však i zcela kuriózní případy, kde není ihned zřejmé, s jakým problémem se vlastně klient na pojišťovnu obrací. Většina nejasných případů pochází z neznalosti základních procesů při řešení pojistných událostí. „Poškozený se divil, na co ke škodě potřebujeme fotodokumentaci – prý to slyší poprvé a jsme prý jediná pojišťovna, která si takové nesmysly vymyslela,“ uvádí příklad operátor z klientského centra Slavia pojišťovny a dodává i druhý případ, kdy klient neměl základní povědomí o povinném ručení:  „Vzpomínám si na případ, kdy volala paní, že by ráda nahlásila dopravní nehodu. Když se jí operátorka ptala, zda to bude za poškozeného nebo za viníka či z připojištění, tak jí paní sdělila, že to chce hlásit z povinného ručení té srnky, protože má pocit, že za to může srnka (myslela to smrtelně vážně). Operátorkou jí bylo vysvětleno, že to bohužel není možné, a že pokud nemá havarijní pojištění, tak škodu uplatnit nemůže. Na to konto tato paní volala asi za tři dny, že by nehodu tedy ráda nahlásila z pojištění mysliveckého spolku, který se o srnky stará.“

Kromě toho však likvidátoři řeší i řadu vtipných písemných hlášení pojistných událostí. Jeden z protokolů například popisuje průběh a příčinu nehody doslovně takto: „Viníkovi přeběhla přes cestu kočka, lekla se a strhla řízení a nabourala do zaparkovaného vozu”. Další písemný protokol zase zmiňuje kuriózní pojistnou událost, kterou nahlásila majitelka psa takto: „Můj pes ukradl jinému psovi gumový míček, pes po mém psu vyjel a on ho leknutím sežral. Jeli jsme na veterinární stanici a snažili se vyvolat zvracení, ale bez úspěchu. Pes musel být operován a míček se podařilo vyjmout – byl zcela neporušený.

Statistické údaje o klientském centru Slavia pojišťovny:

Průměrná doba, za kterou je klient spojen s operátorem: 1,5 minuty

Počet hovorů, které průměrně klientské centrum denně vyřídí: 500 hovorů

Průměrná délka hovoru: 3 minuty

Slavia pojišťovna

Slavia pojišťovna má tradici již od roku 1868. Ve své samostatné historii přicházela a bude přicházet s inovativními pojistnými produkty. V říjnu 2008 například Slavia pojišťovna vstoupila na trh s povinným ručením, kdy se jako první pojišťovna vůbec zaměřila na ukázněné řidiče, kterým tento produkt nabízí nejvýhodněji v celé zemi. Poskytuje široké spektrum pojištění pro soukromé osoby, jako je např. pojištění domácností, na cesty a pobyty, psů a koček a dále také nabízí zdravotní pojištění cizinců. Firmy uvítají pojištění odpovědnosti, aut a přepravy, pojištění majetku, technická pojištění nebo specializované druhy pojištění určená pro obce a města.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.