Pondělí 25. ledna. Svátek má Miloš.

Trhy se pomalu vzpamatovávají po výprodejích v minulých dnech

Investice 12.02.2018 | 17:37 0 Komentářů

Evropský akciový trh vstoupil do první seance tohoto týdne se zisky. Evropský index Stoxx 600 si v závěru obchodování připisuje 1,1 %. Přes jednoprocentní hranici se přehouplo hned šest hlavních sektorů, z nichž tím nejúspěšnějším jsou telekomunikační společnosti (+1,7 %).

Naopak nejméně rostou akcie realitních developerů a utilit, které zhodnocují o 0,5 až 0,6 %. Během dne nebyly zveřejněny žádné makroekonomické ukazatele, z reportujících společností byl zajímavý pouze nizozemský pivovar Heineken, jehož výsledky jen mírně překonaly očekávání. Nicméně zklamáním byl jejich střednědobý výhled, což akcie odnesly poklesem o více jak dvě procenta.

V pozitivní náladě otevřely i trhy v zámoří. Americký index S&P 500 prozatím roste o 0,6 %. Hlavním tahounem jsou energetické společnosti se zisky okolo 1,5 %. S odstupem je následují těžaři a zpracovatelé komodit, jejichž akcie rostou o zhruba jedno procento. Oba dva sektory reagují na rostoucí ceny základních surovin. Na opačné straně spektra se pohybují akcie realitních developerů, které odevzdávají 1,4 %.

Pražská burza se přidala k rostoucím evropským akciím a index PX si dnes polepšil o 0,4 %, přestože akcie ČEZ a Komerční banky jako jediné ztratily, a to 1,0 %, respektive 0,7 %. Dva rakouské finanční domy utekly celému pelotonu, když Erste si polepšila o 2,3 % a pojišťovna VIG o 2 %. Obchodní aktivita byla ale podprůměrná, když zobchodovaný objem v hlavní části dosáhl pouze necelých 400 mil. CZK.

MIROSLAV FRAYER

Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.