Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Světové trhy vstoupily do nového týdne optimisticky

Investice 30.04.2018 | 16:53 0 Komentářů

Evropským trhům se dnes dařilo. Hlavní index Stoxx 600 roste o 0,1 %. Zisky si připsali realitní developeři (+0,9 %), sektor zdravotní péče (+0,4 %) a výrobci luxusního zboží (+0,4 %). Na opačné straně spektra se nachází technologické společnosti a zpracovatelé surovin, když si obě odvětví shodně odepisují 0,3 % své hodnoty.

Americké trhy vstoupily do nového týdne v zelených číslech. Index S&P 500 roste o 0,4 %, Dow Jones si připisuje 0,3 % a technologický Nasdaq si polepšil o 0,5 %. Daří se většině sektorů, když nejvíce rostou výrobci luxusního zboží a technologické firmy (oba sektory +0,8 %). Nedaří se průmyslovým podnikům (-0,5 %).

Pražská burza si dnes pohoršila o 0,7 %. Za tímto poklesem však stála především skutečnost, že dnes byl první den, kdy se akcie Monety obchodovaly bez nároku na dividendu ve výši 8 CZK na akcii. Proto také Moneta dnes spadla nejvíce, a to o 8,6 %. Naopak se dařilo sázkařské firmě Fortuna (+1,3 %), která tak završila své působení na hlavním trhu pražské burzy.  Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,3 mld. CZK, což je pod dlouhodobým průměrem.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.