Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Světové trhy opět v červených číslech, Prahu zachránily pozitivní hospodářské výsledky

Investice 08.02.2018 | 16:47 0 Komentářů

Trhy v Evropě opět následují vývoj v Americe a míří směrem dolů, ale již ne tak prudce. Celkově tak od počátku týdne ztrácí 1,4 %. Index Euro Stoxx 600 přichází o 0,6 %. Nedaří se ani jednomu segmentu, když se jejich ztráty pohybují v rozmezí 0,4 až 1,9 %. Nejhůře dopadly průmyslové podniky a nejmenší ztrátu zaznamenal energetický sektor.

Americké trhy zakončily včerejší obchodování ztrátou v obavě ze zvyšování úrokových sazeb a dnes tomto trendu pokračují. Index S&P 500 klesá o 0,3 %, Dow Jones ztrácí 0,8 % a technologický Nasdaq si pohoršil o 0,5 %. V rámci indexu S&P 500 ztrácí všechny sektory. Nejhlouběji se propadly telekomunikační firmy (-1 %) a finanční instituce (-0,9 %).

Pražská burza dnes získala 0,1 %, když se vezla na vlně pozitivních hospodářských výsledků. Dnes zveřejnily výsledky hospodaření za čtvrtý kvartál Komerční banka a CME (více informací naleznete zde http://bit.ly/CME_4Q17res). Nejvíce si polepšily právě akcie Komerční banky (+3,3 %), CME (+1,6 %) a textilky Pegas (+1,6 %). Ztrácí především ČEZ (-1,7 %) a Erste (-0,9 %). Zobchodovaný objem za dnešek na pražské burze činil 1 mld. CZK, což představuje téměř dvojnásobek dlouhodobého průměru.

JIŘÍ KOSTKA
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.