Středa 22. září. Svátek má Darina.

Světové akciové trhy zahájily nový kvartál zisky

Investice 01.04.2019 | 18:01 0 Komentářů

Americké akciové trhy zahájily týden růstem. Všechny tři hlavní indexy, a to S&P 500, Nasdaq a Dow Jones shodně posilují o 0,8 %. Tento týden budou pokračovat obchodní jednání mezi Spojenými státy a Čínou ve Washingtonu. Bude se jich účastnit i čínský premiér. Minulý týden americký prezident Donald Trump prohlásil, že pokud obě strany nedomluví „dobrou dohodu“, tak Spojené státy od jednání kompletně odstoupí.

Prozatím pozitivně se vyvíjející obchodní jednání se tak projevují i na růstu akciových trhů. V rámci indexu S&P 500 se nejlépe daří finančnímu sektoru, který posiluje o 1,9 %. Protipólem jsou síťová odvětví se ztrátou 1,1 %.

Evropské trhy se opět připojují ke globální pozitivní náladě. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně silnější o 1 %. Trojici nejvíce úspěšných odvětví tvoří zpracovatelé komodit (+1,9 %), finanční instituce (+1,7 %) a výrobci luxusního zboží (+1,3 %). Na opačné straně se stejně jako ve Spojených státech nachází především síťová odvětví se ztrátou sedmi desetin procenta.

Pražská burza dnes za podprůměrné obchodní aktivity posílila o 1 %. Dařilo se hlavně bankovním titulům, a to Erste Group (+2,3 %) a Komerční bance (+1,6 %), mezi něž se vměstnal technologický Avast (+1,7 %). Největší ztrátu ve výši jednoho procenta dnes utrpěl operátor O2.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.