CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

21. 02. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Studenti vysokých škol mohou opět obchodovat na burze

 


 

Studentbroker simuluje reálné obchodování na světových burzách. Po úspěšné registraci a následném přihlášení do aplikace na internetových stránkách www.studentbroker.cz má každý student školy zapojené do projektu k dispozici virtuální 1 000 000 Kč pro investice na akciových trzích v ČR (česká burza RM-SYSTÉM), USA, Německu a Polsku. Dále 50 000 USD na obchody s deriváty – termínovanými kontrakty, jejichž podkladovým aktivem jsou indexy, měny nebo komodity jako například zlato, ropa či pšenice.

Výsledky studentů jsou po každém semestru vyhodnocovány a nejlepší jsou odměněny odbornou publikací na ekonomické téma. V podzimním kole své akciové portfolio zhodnotil nejlépe student Ekonomické fakulty z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, který během pár měsíců zvýšil jeho hodnotu o rovných 63 %. Nejlepšího výsledku z derivátových obchodů dosáhl rovněž student Ekonomické fakulty z Jihočeské univerzity, který během čtyř měsíců zhodnotil své portfolio o závratných 457 %.

„Znalost kapitálových trhů považujeme za nezbytnou součást ekonomického vzdělání. O to více nás těší zpětná vazba ze strany studentů zapojených v programu, kteří dle svých slov považují program Studentbroker za přínosný z hlediska získání přehledu o realitě na kapitálových trzích a obohacení svých teoretických znalostí,“ říká k tomu Jiří Vodička, ředitel pro strategii a marketing Fio banky, partnera projektu.

Studentbroker je součástí vzdělávacího programu Fio banky a české burzy RM-SYSTÉM, který rovněž zahrnuje Školu investování pro širokou veřejnost v ČR. Jarní kolo bezplatných investičních seminářů bylo zahájeno 9.2.2012 a již nyní je na ně přihlášeno téměř 3500 zájemců.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Pražská burza - Burza cenných papírů Praha - Burzovní palác - akcie, dluhopisy, deriváty

Kde brát peníze? Na burze přece…

Kde bankovní financování nestačí, nastupují kapitálové trhy. Na burzu vstupuje sociální síť Pinterest, Lyft, má ho následovat Uber. Vlastníci těchto firem chtějí prodat akcie, které se začnou, bude-li úpis úspěšný, obchodovat na burze.

Text: Radovan Novotný

10. 05. 2019

Brazilská vlajka - Brazílie

Akciové fondy: Brazílie vystřelila Latinskou Ameriku do výšin

Brazílie se odklonila od komunistických experimentů a zvolila pravicového prezidenta. „Nemůžeme pokračovat ve flirtování se socialismem, komunismem a levicovým populismem,“ uvedl Jair Bolsonaro, nový brazilský prezident ve svém prvním projevu. Brazilské akcie a s nimi podílové fondy reagují růstem.

Text: Petr Zámečník

31. 10. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.