CZK/€ 24.740 +0,16%

CZK/$ 23.154 +1,09%

CZK/£ 29.386 +0,51%

CZK/CHF 25.959 +1,59%

11. 06. 2024

0 komentářů

Společnost Coface uspěla v odborné anketě Pojišťovna roku 2023, získala 2. místo v kategorii Specializované pojištění

 

Společnost Coface se v rámci 23. ročníku odborné ankety Pojišťovna roku umístila na 2. místě v kategorii Specializované pojištění. Meziročně se tak zlepšila o dvě příčky. O výsledcích ankety rozhodují svými hlasy odborníci na pojištění z řad pojišťovacích makléřů, kteří posuzují kvalitu nabízených produktů a služeb na základě několika kritérií. Vyhlášení výsledků a předání ocenění proběhlo na slavnostním galavečeru dne 29. května 2024 v Kongresovém centru České národní banky v Praze.

Loading 

Anketu vyhlašuje a organizuje Asociace českých pojišťovacích makléřů, ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven a specializovaným serverem oPojištění.cz. Osobní záštitu 23. ročníku ankety Pojišťovna roku poskytl guvernér České národní banky Aleš Michl.  

Při hodnocení se zohledňuje kvalita a rozsah nabízených produktů či služeb, včetně flexibility a inovací. Posuzuje se také technická a provozní podpora pojišťovny z hlediska sjednávání či správy pojištění, spolupráce s makléři a rovněž postupy při likvidaci škod.

Jednou z pěti oceňovaných kategorií ankety Pojišťovna roku je Specializované pojištění, v níž se společnost Coface umístila na 2. místě. Ocenění na slavnostním galavečeru převzal Rudolf Kypta, výkonný ředitel pro Českou republiku a Slovensko.

„Jsem velmi hrdý na to, že zde mezi významnými pojišťovnami a renomovanými makléři mohu reprezentovat společnost Coface. Umístit se na druhém místě v naší kategorii, ale v podstatě na prvním mezi pojišťovnami kreditního rizika, je velký úspěch. Vážím si toho, že odborná veřejnost oceňuje nejen naše produkty a služby, ale také náš přístup ke klientům, partnerům a makléřům. Vnímám to jako úspěch celého našeho týmu, naší práce, firemní kultury a hodnot, které v Coface zastáváme,“ říká k ocenění Rudolf Kypta.

„Letošní výsledky znovu ukazují, že postavení pojistitelů na trhu je z hlediska pojišťovacích makléřů stabilizované. To je pro české pojišťovnictví dobrá zpráva zejména v době, kdy se podmínky pro podnikání v tomto segmentu ekonomiky neustále zpřísňují, hlavně kvůli regulaci přicházející z Bruselu,“ zhodnotil 23. ročník ankety Pojišťovna roku Ivan Špirakus, předseda Asociace českých pojišťovacích makléřů a zakladatel soutěže. Z ankety vyplývá, že se daří přispívat ke kultivaci českého pojišťovnictví a posilovat jeho vnímání jako jednoho z klíčových pilířů české ekonomiky.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

 


Související články

Na co se připojistit před cestou na dovolenou?

Součástí každé dovolené v zahraničí by mělo být kvalitní cestovní pojištění. Jednou z jeho nejdůležitějších součástí je kvalitní krytí léčebných výloh, které se vztahuje na úrazy a náhlá onemocnění. Kromě toho je dobré zvážit situace, pro které se vyplatí sjednání různých připojištění. Týká se to například cest do […]

Text: Redakce

03. 06. 2024

Rizika nového spoření DIP: Pozor na šmejdy, varují experti

Dlouhodobý investiční produkt (DIP) představuje od prvního ledna nový způsob zajištění na penzi. Rozšiřuje tak okruh možností spoření na stáří o produkty bankovního a investičního typu. Stát tedy nově umožňuje čerpat daňovou podporu celkem na čtyři produkty. Ke stávajícímu penzijnímu připojištění a životnímu pojištění přibyl DIP a […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

15. 05. 2024

Rozhovor: Pojišťovna má vyřešit problém, ne jen zaplatit škodu

Skutečnou hrozbou pro pojišťovny nejsou klimatické změny ani technologické firmy, které by si rády ukrojily díl trhu, ale to, jak rychle se dokáží pojišťovny přizpůsobit změnám a nepodcenit žádný aspekt, který na ně může dopadnout. V rozhovoru to uvedl prezident České asociace pojišťoven Martin Diviš.

Text: Redakce

24. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *