Středa 12. prosince. Svátek má Simona.

Solidní výsledky Morgan Stanley a Goldman Sachs trhy k růstu nepřesvědčily

Investice 17.10.2017 | 22:38 0 Komentářů

Padající euro pomáhá evropským exportérům a potažmo i jejich akciím. Index Euro Stoxx 50 díky tomu roste o zhruba 0,3 %, což mu stačí k dosažení nejvyšší úrovně za posledních 5 měsíců. Průmyslové podniky tak patří mezi společnosti, které k růstu indexu nejvíce přispívají. Dalšími jsou finanční domy nebo síťová odvětví. Naopak největší brzdou jsou farmaceutické tituly, které klesají o půl procenta. Sekundují jim telekomunikační operátoři se ztrátami okolo třetiny procenta.

Americké akciové indexy na počátku úterní seance toho příliš moc nepředvádějí. S&P 500 přešlapuje na místě, když jediným sektorem, o který je mezi investory zájem, jsou farmacie, které si oproti Evropě připisují jedno procento. Tento růst tak kompenzuje poklesy ostatních odvětví, jejichž ztráty dosahují maximálně půl procenta. V mínusu jsou i akcie finančních domů, ačkoliv Morgan Stanley a Goldman Sachs reportovaly nad očekávání dobré výsledky.

Pražský parket dnes přidal tři desetiny procenta. Za to vděčí především akciím Erste, ČEZ a O2 Czech Republic, které si polepšily o 1,6 %, 0,9 %, respektive 0,8 %. Naopak Unipetrol, který byl včerejším premiantem, se dnes stal největším propadlíkem, když odevzdal téměř všechny svoje pondělní zisky (-1,4 %). Prodejní příkazy převládaly i u obou tuzemských bank. Zatímco Komerční banka přišla o 0,7 %, tržní kapitalizace Monety se snížila o 0,4 %. Zobchodovaný objem dosáhl necelých půl milionu korun, čímž zaostal za ročním průměrem.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.