Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Slánský Salten čekají další investice, Licehamr & partners prodává část podílu skupině Bohemia Holding

Investice 14.12.2016 | 18:45 0 Komentářů

Česká investiční skupina Licehamr & partners prodává za několik desítek milionů korun 49procentní podíl v tradičním strojírenském závodu Salten ve Slaném rakouské společnosti Bohemia Holding. 

Společníci se zároveň dohodli, že do slánského závodu budou v příštích letech investovat několik milionů korun do obnovy technologického a strojního vybavení a do rekonstrukce výrobních hal. Podpoří také export do německy mluvících zemí.

Společnost Salten se specializuje na náročné oblasti strojírenské výroby, jakými jsou komponenty záchranných námořních systémů, součástí strojů a zařízení pro těžbu a zpracování ropy, plynu, uhlí nebo kamene, a na výrobu speciální zvedací a manipulační techniky včetně jeřábů.

„Díky spolupráci s rakouskou společností Bohemia Holding chceme, aby se výrazně posílila obchodní pozice Saltenu jako tradičního strojírenského výrobce, zejména na západoevropských trzích,“ říká Josef Vojta, řídící partner skupiny Licehamr & partners.

V posledních letech závod ve Slaném pracoval zejména na projektech pro těžbu ropy a plynu, které byly implementovány v náročných klimatických podmínkách.

Saltenu se podařilo rozvinout výrobní kapacity a zavést a osvojit si standardy pro výrobu technologicky náročných zařízení pro klienty jako jsou Rolls_Royce, Shell, BP, Samsung nebo Hyundai. V roce 2016 firma více rozvinula své aktivity a obchody mimo doposud dominantní segment těžby ropy a plynu.

Salten navazuje na tradici prvorepublikového ČKD Slaný

Salten navazuje na tradici výrobního závodu založeného v roce 1872 a prvorepublikového ČKD Slaný, kde byla v roce 1912 mimo jiné vyrobena první lokomotiva v Čechách. Společnost zaměstnává okolo 200 zaměstnanců a její obrat v roce 2015 byl 370 milionů korun.

Licehamr & partners a Bohemia Holding touto další transakcí prohlubují svoji spolupráci, kterou zahájily již na začátku 90. let minulého století.

Investiční skupina Licehamr & partners působí v České republice a v zemích střední a východní Evropy od roku 2007. Vyhledává a realizuje projekty v oblasti nemovitostí, provozního a investičního financování a private equity.

Bohemia Holding je dlouholetým investorem v České republice,  přičemž je přímým následovníkem společností EUNED Real a skupiny EUNED Group, které v Česku zatím investovaly zejména v oblasti nemovitostních projektů. Mezi jejich nejvýznamnější projekty patří KORUNA Palace, budovy KOOSPOL a SKOFIN a nebo budova Rytířská 8.

„Naše dlouhodobá investice do společnosti SALTEN pro nás představuje zajímavou příležitost pro doplnění našeho současného investičního portfolia. Přesvědčili jsme se o výborných výrobních schopnostech společnosti SALTEN a naši roli vnímáme zejména v podpoře exportu, ve vyhledávání nových obchodních partnerů a trhů pro vysoce kvalitní produkty těžkého strojírenství plně vyráběné v České republice a dále v zajištění pracovních míst ve Slaném“, doplňuje Gordon Euller, majitel společnosti Bohemia Holding.

Tisková zpráva: Licehamr & partners

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.