Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Škoda Transportation vydala dluhopisy

Česká spořitelna byla jedním ze dvou vedoucích manažerů emise

Společnost Škoda Transportation vydala úspěšně svoji první emisi dluhopisů v objemu 2,31 miliardy korun s kupónem 3 %. Dluhopisy jsou splatné v červnu 2020. 

Skupina Škoda Transportation v posledních letech výrazně zvýšila podíl tržeb na zahraničních trzích. Obrovské finanční prostředky investuje především do vývoje a výzkumu, čímž se úspěšně daří rozšiřovat produktové portfolio skupiny. Na profinancování těchto potřeb a na podporu dalšího růstu společnosti jsme se rozhodli využít i možnosti, které nabízí kapitálový trh. Tato emise dluhopisů je toho příkladem,“ říká Tomáš Krsek, předseda představenstva Škoda Transportation. Celková kniha objednávek přesáhla 2,8 miliardy korun. O emisi projevili silný zájem především domácí institucionální investoři.

Dluhopisové trhy nabízejí pro emitenty při současných nízkých úrokových sazbách jedny z nejlepších podmínek v historii. Sledujeme rostoucí zájem o podnikové dluhopisy jak ze strany investorů, tak i ze strany korporací, které nechtějí promeškat začínající hospodářský růst a přejí si diverzifikovat své zdroje financování“, uvedl Tomáš Černý, ředitel odboru dluhových kapitálových trhů České spořitelny

Ukazuje se, že emise dluhopisů již patří ke standardním zdrojům financování moderně řízené společnosti. Silný zájem investorů o pilotní emisi Škody Transportation pak zřetelně potvrzuje rostoucí potenciál pro financování podniků na kapitálovém trhu,“ říká Karel Drvota, ředitel Primární emisí ČSOB.

Česká spořitelna a Československá obchodní banka byly vedoucími manažery transakce a Česká spořitelna působí též jako administrátor emise.

Společnost Škoda Transportation je přední evropská firma v oboru dopravního strojírenství. Mezi její výrobky patří především nízkopodlažní tramvaje, elektrické lokomotivy, příměstské vlakové jednotky, soupravy metra, trolejbusy, ale i trakční motory či kompletní pohony pro dopravní systémy. Tržby skupiny se každoročně pohybují okolo 15 miliard korun a stabilně už několik let zaměstnává přes čtyři tisíce lidí. Škoda Transportation má několik dceřiných společností nebo společných podniků nejen v České republice, ale i v Německu, Rusku, Polsku nebo Maďarsku. Jen díky miliardovým investicím do výzkumu a vývoje může Škoda Transportation přicházet pravidelně na trh s novými a moderními produkty, které si úspěšně nacházejí své místo na zahraničních trzích. Její produkty jezdí nejen v České republice, ale i v Turecku, USA, Polsku, Rusku, Itálii nebo v Číně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.