Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Se splácením půjčky má problém téměř pětina Čechů, vloni to byl každý osmý z nás. Slováci se polepšili.

Každý šestý Čech (18 %), který si vzal půjčku, má podle statistik společnosti PROFI CREDIT nějaké potíže s jejím splácením. Situace je horší než vloni, kdy o odkad splátek žádalo jen 15 % Čechů. Slováci se polepšili. Potíže se splácením hlásí 16 % z nich, vloni to přitom byla téměř třetina lidí, kteří si půjčili peníze. (Tisková zpráva: PROFI CREDIT)

Nejhůř jsou na tom se splácením úvěru Bulhaři, o odklad splátek žádá více než čtvrtina (26 %) z nich. Nejlepší platební morálku mají naši severní sousedé. Poláci žádají o odložení splátek jen ve 3 % případů. Nejvíc žádostí o odklad splátek eviduje PROFI CREDIT v lednu, letos této možnosti využila téměř třetina (32 %) klientů. „Je to dáno především tím, že lidé propadnou předvánočnímu šílenství. Od října do prosince významně roste počet poskytnutých úvěrů. Lidé neodhadnou své finanční možnosti, nakoupí dárky a v lednu či v únoru zjistí, že Ježíšek byl štědřejší, než být měl. I proto je v tomto období možnost odkladu splátek využívána výrazně častěji,“ říká marketingový ředitel společnosti PROFI CREDIT  Ladislav Pavlík.

Odklad splátek místo exekuce

Nejčastější důvody, kvůli kterým se klienti v Česku dostanou do problémů se splácením, jsou dlouhodobá nemoc, nečekaně vysoké výdaje a ztráta zaměstnání. Na Slovensku je hlavním důvodem problémů se splácením dlouhodobá nemoc (10 %). Podle PROFI CREDITU je ale největší kámen úrazu, že lidé si půjčku neberou jen na věci, které nezbytně potřebují a dobře si nespočítají příjmy a výdaje. „Velmi vážné je, že o odklad splátek žádá desetina lidí už po třech měsících splácení, a to z důvodu napjatého rodinného rozpočtu,“ varuje Ladislav Pavlík, na druhou stranu ale dodává: „Růst počtu žádostí o odklad splátek je dán také tím, že lidé reagují na naši kampaň a informují včas své úvěrové poradce, svou finanční situaci se snaží řešit a nečekají, až bude pozdě a skončí v exekuci.“, PROFI CREDIT apeluje na své klienty, aby se chovali zodpovědně. Pokud mají problémy se splácením, rozhodně je nevyřeší tím, že přestanou platit a budou čekat, až je problém „doběhne“. Důležité je, okamžitě kontaktovali úvěrového poradce. Ten jim rád vyjde vstříc, například tím, že jim rozloží splátkový kalendář.  V žádném přídě není dobré řešit problémy se splácením dalším úvěrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.