CZK/€ 24.740 +0,06%

CZK/$ 23.821 +1,26%

CZK/£ 28.830 +0,73%

CZK/CHF 24.840 +0,45%

23. 05. 2022

0 komentářů

Sazby na Termínovaném vkladu i Spořicím účtu u Ney spořitelního družstva opět rostou, překročily 5 % p. a.

 

Ještě v zimě nepředstavitelnou a magickou hranici 5 % dnes překročily úrokové sazby u depozitních produktů Ney spořitelního družstva. Vedení spořitelního družstva letos už poněkolikáté reaguje na divoký vývoj na trhu finančních produktů a po 14 dnech rozhodlo o dalším navýšení úrokových sazeb jak u svého Termínovaného vkladu, tak u Spořícího účtu. Pro klienty, kteří se snaží alespoň částečně ochránit svoje naspořené finance před inflací, je to změna určitě zajímavá. Spořící účet nasazovalo Ney spořitelní družstvo na trh v polovině března se 4% úrokem ročně, v té době nejvyšším na trhu. Nyní úrok dosahuje 5 % p. a. a stále drží prvenství mezi všemi bankovními i nebankovními institucemi. 

„Trh se mění každým dnem, a je proto potřeba flexibilně reagovat na jeho vývoj, zejména pak na zásahy ze strany České národní banky, ale i na konkurenci. Chceme, aby naši klienti byli spokojeni, a zároveň bychom rádi stále drželi prvenství v nejvýhodnějších sazbách na trhu. Proto jsme se rozhodli k dalšímu skokovému navýšení sazeb u obou našich depozitních produktů. Věřím, že tímto udržíme nejvyšší standard i svou pozici poskytovatele nejvýhodnějších sazeb. Termínovaný vklad je dlouhodobě nejoblíbenější formou spoření. Lidé volí různé délky vkladů a pořizují si jejich kombinace. Mladší generace má raději peníze více po ruce a proto volí právě Spořicí účet, aby měli případně finance rychleji k dispozici,“ vysvětluje Lukáš Hartl, předseda představenstva NEY spořitelního družstva.

U termínovaných vkladů se sazby zvýšily jak u měsíčních přípisů úroku, tak u přípisů na konci období vkladu. I nadále platí změna v trendu investorských vkladů. Zatímco v uplynulých letech byl největší zájem o střednědobé termínované vklady s délkou spoření tři roky, nyní lidé podstatně častěji volí krátkodobé vklady, kdy své peníze uloží pouze na několik měsíců, aby mohli s financemi případně rychleji operovat.

„Navyšujeme tak především sazby právě u vkladů s kratší dobou úložky, tentokrát ale měníme i sazby například u dvouletého vkladu. Třeba vklad u roční smlouvy je aktuálně úročen sazbou 5,5 procenta ročně, u dvouleté smlouvy vzrostl úrok ze 4 procent na 5 procent,“ popisuje situaci Hartl.

Nové sazby u Termínovaného vkladu NEY spořitelního družstva platné od 23. 5. 2022

Počet měsíců nebo let 3 m 6 m 1 rok 2 roky 3 roky 4 roky 5 let 7 let 10 let
Vklad 0 až 500 000 Kč

REKLAMA

Vklad od 500 000 Kč vč.

4,6 %

5,0 %

5,25 %

5,25 %

5,5 %

5,5 %

4,6 %

5,0 %

3,0 %

REKLAMA

3,4 %

3,0 %

3,0 %

3,1%

3,1%

 3,2%

 3,2%

3,2 %

3,2 %

Standardní sazba p. a. – úrok připsaný na konci období vkladu

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.