Neděle 16. května. Svátek má Přemysl.

S ČSOB NaMíru zodpovědně může investovat každý, komu záleží na ochraně přírodě a udržitelnosti

Investice 03.05.2021 | 10:25 0 Komentářů

Kvalita životního prostředí a sociální spravedlnost – to jsou klíčové hodnoty, na kterých staví nový investiční produkt ČSOB NaMíru zodpovědně. Díky němu mohou lidé bez ohledu na hloubku znalostí o světě investic eticky zhodnotit svoje peníze a zároveň podpořit společensky odpovědné firmy. Jedná se o další krok, kterým skupina ČSOB promítá svůj odpovědný přístup ke společnosti i životnímu prostředí do svých služeb.

„Společenská odpovědnost je pro naši skupinu nedílná součást firemní filozofie. I u našich klientů v čím dál větší míře vidíme zodpovědné chování, šetření energiemi a vodou, třídění odpadů, používání ekologičtějších vozidel nebo energeticky nenáročných spotřebičů a mnoho dalšího. Nyní mohou v tomto trendu pokračovat i v investování. Díky ČSOB NaMíru zodpovědně je možné investovat jednoduše, bez potřeby větší znalosti investičního prostředí, a k tomu i šetrně k přírodě a v souladu s udržitelným podnikáním,” vysvětluje principy nové služby Richard Podpiera, výkonný ředitel ČSOB zodpovědný za oblast Segmenty.

Služba ČSOB NaMíru zodpovědně stojí na třech základních pilířích – životním prostředí, sociálních hodnotách a řízení společností (tzv. principy ESG – Environment, Social, Governance). V praxi to znamená, že vybírá investice pouze do firem, které se aktivně snaží chránit přírodní zdroje a životní prostředí, nejsou jim lhostejná lidská práva a záleží jim na ochraně a šetrném nakládání se zvířaty. Zároveň jsou pro ně důležitá i práva spotřebitelů a zaměstnanců a bojují proti korupci. Jedná se o společnosti, jako jsou Microsoft, Intel, Oracle, Mondelez, PepsiCo., Nespresso, Starbucks, LVMH, Visa, Mastercard a mnoho dalších.

Založení ČSOB NaMíru zodpovědně je možné prostřednictvím internetového bankovnictví a při sjednání do konce letošního června je bez vstupních poplatků. Služba je vhodná pro investory s profilem „Opatrný“ nebo „Odvážný“, kterých je drtivá většina. Investovat lze jednorázově nebo pravidelně každý měsíc. Pokud budou klienti potřebovat investici zpět, tak peníze získají do pěti pracovních dnů. Veškeré informace o vývoji fondu lze sledovat prostřednictvím ČSOB Investičního portálu.

Skupina ČSOB je na poli společenské odpovědnosti aktivní dlouhodobě. Například od roku 2015 snížila svoji uhlíkovou stopu o 61 procent, nakupuje zelenou elektřinu a na svých budovách provozuje fotovoltaické elektrárny. Jako jedna z prvních bank na trhu začala ukončovat financování uhelného průmyslu a klientům nabízí celou řadu ekologických produktů – hypotéku, autopůjčku, půjčku na bydlení, platební kartu nebo podílové fondy investující do obnovitelných zdrojů energie a vody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.