Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Rozšíření nabídky fondů Parvest v České republice

Investice 29.07.2016 | 16:39 0 Komentářů

Dovolujeme si Vám oznámit, že společnost BNP Paribas Investment Partners v minulých týdnech rozšířila nabídku podílových fondů o tři fondy. (Tisková zpráva: BNP Paribas Investment Partners)

Prvním fondem je Parvest Bond World High Yield Short Duration. Jde o dluhopisový fond, který investuje do firemních dluhopisů s ratingem BB+ a nižším, a to s kratší durací při zachování široké diverzifikace sektorové i teritoriální. Fond má historii od dubna 2014, aktuálně spravuje 67 milionů USD. V České republice byly registrovány dvě třídy, třída Classic v USD (ISIN LU1022394156) a třída Classic H EUR (ISIN LU1022394404).

Další dva nové fondy se zaměřují na akcie.

Fond Parvest SMaRT Food (ISIN LU1165137149) je globální tematický fond, který se zaměřuje na akcie společností, které pomáhají řešit environmentální problémy spojené s rostoucí poptávkou po potravinách. Slovo SMaRT je zkratka pro anglické spojení „sustainably manufactured and responsibly transported“, tedy odkazuje na udržitelnost výroby i dalšího zpracování.

Skupina BNP Paribas Investment Partners je evropský leader v oblasti sociálně odpovědného investování (SRI) a fond Parvest SMaRT Food rozšiřuje nabídku v České republice dostupných SRI fondů. Fond má historii od dubna 2015, doposud nashromáždil 167 milionů EUR. Fond spravuje specialista na environmentální strategie ze skupiny BNP Paribas Investment Partners, společnost Impax Asset Management.

Evidujeme rostoucí poptávku po sociálně odpovědných fondech v České republice a aktuálně nabízíme dokonce 8 akciových, dluhopisových a smíšených strategií registrovaných pro veřejnou nabídku v ČR, které vyhovují přísným požadavkům na sociální odpovědnost při investování.

Poslední novinkou od BNPP IP na českém trhu je fond Parvest Equity Nordic Small Cap (ISIN LU0950372838). Jde o v České republice unikátní regionálně zaměřený akciový fond orientovaný na akciové trhy Švédska, Norska, Finska a Dánska. Severské ekonomiky na jedné straně spojuje vysoká etika v podnikání, na druhé straně mají tamní ekonomiky každá odlišný ekonomický model – zatímco Norsko má vazbu na komodity, Švédsko nebo Finsko jsou důležití hráči na poli technologií. Správcovský tým dceřiné společnosti Alfred Berg (zal. v roce 1863) pod vedením Pettera Löfqvista spravuje fond od června 2013. Zároveň je to jediná z novinek, která má historii přesahující 3 roky mohla tak získat rating od společnosti Morningstar a to hned na úrovni 4 hvězd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.