CZK/€ 24.545 +0,06%

CZK/$ 24.818 -1,22%

CZK/£ 28.124 -0,20%

CZK/CHF 25.132 -1,04%

18. 07. 2017

0 komentářů

Regionální měny si vybírají dovolenou

 

I v úterý pokračoval na regionálních trzích klid. Kurz koruny se krátce dotkl hladiny 26,10 CZK/EUR. Poté se však vrátil na 26,08 CZK/EUR, kde obchodování zahajoval. Podobně se vedlo i ostatním regionálním měnám. 

Polský zlotý zůstal beze změny na úrovni 4,200 PLN/EUR, maďarský forint mírně posílil na 306,5 HUF/EUR. Rozhodnutí maďarské centrální banky ponechat úrokové sazby i současné omezení platné pro depozitní facilitu beze změny bylo v souladu s očekáváním analytiků, a tak na kurz forintu nemělo výraznější dopad. Centrální banka zopakovala, že je připravena pokračovat v používání nestandardních nástrojů měnové politiky, přičemž klíčová úroková sazba zůstane beze změny po delší období. Inflačního cíle na úrovni 3 % by podle ní mělo být dosaženo na začátku roku 2019.

Polská data negativně ovlivní nižší počet pracovních dní

V Polsku bude zítra zveřejněn vývoj průmyslové produkce za červen. Ta vlivem nižšího počtu pracovních dní své tempo pravděpodobně zpomalí a vykáže meziměsíční růst o 2,3 %. Celkově však situace v polském průmyslu zůstává dobrá, což dokazuje vývoj PMI či nových zakázek, jejichž úroveň v květnu dosáhla nejvyšší hodnoty za poslední dva roky. Kvůli kalendářním efektům své tempo růstu zřejmě zvolní i maloobchodní tržby.

JANA STECKEROVÁ, KOMERČNÍ BANKA

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Nevídaný strach obchází americké akciové trhy

Wall Street je v panice. Oficiálně. V minulém týdnu se takzvaný „index strachu“, ukazatel VIX, dostával opakovaně do reverzního módu. Jeden obchodní den za druhým tedy burziány děsilo více to, co přijde záhy než to, co nastane za tři měsíce. Přitom běžně je tomu spíše naopak. Investoři jsou totiž […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

04. 10. 2022

Štěpánek: ECB proplouvá mezi Skyllou a Charybdou vysoké inflace a nebezpečím fiskální havárie

Evropská centrální banka (ECB) je v mimořádně složité situaci – udržet soudržnost eurozóny a přitom bojovat s vysokou inflací. Na to, jak se ECB daří s těmito výzvami bojovat, odpověděl redakci Investujeme.cz Pavel Štěpánek, hlavní ekonom společnosti Fondee a bývalý člen bankovní rady ČNB.

Text: Milan Vodička

Foto: Fondee

21. 09. 2022

Finanční svět v nejistotě, rada kvalitního poradce může být k nezaplacení

Řešit osobní a rodinné finance s profesionálním finančním poradcem se rozhodně vyplatí. Bez něj lidé zpravidla tápou, náhodně skládají finanční produkty, nesledují žádný cíl, ke kterému by měli směřovat. Spolupráce s finančním poradcem ale není jen o nastavení finančního plánu. Stejně významné jsou i pravidelné servisní schůzky, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

16. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.