CZK/€ 25.155 -0,32%

CZK/$ 23.470 -0,62%

CZK/£ 29.361 -0,01%

CZK/CHF 25.687 -0,48%

18. 07. 2017

0 komentářů

Regionální měny si vybírají dovolenou

 

I v úterý pokračoval na regionálních trzích klid. Kurz koruny se krátce dotkl hladiny 26,10 CZK/EUR. Poté se však vrátil na 26,08 CZK/EUR, kde obchodování zahajoval. Podobně se vedlo i ostatním regionálním měnám.

Loading



 

Polský zlotý zůstal beze změny na úrovni 4,200 PLN/EUR, maďarský forint mírně posílil na 306,5 HUF/EUR. Rozhodnutí maďarské centrální banky ponechat úrokové sazby i současné omezení platné pro depozitní facilitu beze změny bylo v souladu s očekáváním analytiků, a tak na kurz forintu nemělo výraznější dopad. Centrální banka zopakovala, že je připravena pokračovat v používání nestandardních nástrojů měnové politiky, přičemž klíčová úroková sazba zůstane beze změny po delší období. Inflačního cíle na úrovni 3 % by podle ní mělo být dosaženo na začátku roku 2019.

Polská data negativně ovlivní nižší počet pracovních dní

V Polsku bude zítra zveřejněn vývoj průmyslové produkce za červen. Ta vlivem nižšího počtu pracovních dní své tempo pravděpodobně zpomalí a vykáže meziměsíční růst o 2,3 %. Celkově však situace v polském průmyslu zůstává dobrá, což dokazuje vývoj PMI či nových zakázek, jejichž úroveň v květnu dosáhla nejvyšší hodnoty za poslední dva roky. Kvůli kalendářním efektům své tempo růstu zřejmě zvolní i maloobchodní tržby.

JANA STECKEROVÁ, KOMERČNÍ BANKA

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Digitální měny centrálních bank – budoucnost peněz?

Digitální měny centrálních bank (CBDC) jsou digitalizovanou měnou s nuceným oběhem. V současné době se digitálními měnami centrálních bank aktivně zabývá 130 zemí, které tvoří 98 % světového HDP. Z toho 31 zemí provádí (nebo dokončilo) pilotní studii. Některé menší centrální banky v Karibiku již dokonce CBDC vydaly, […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

01. 03. 2024

P. Budinský: Bude ČNB bránit dalšímu oslabování koruny?

Pro omezení volatility koruny by bylo žádoucí, aby bankovní rada snižovala úrokové sazby častěji a až na výjimky maximálně o 0,25 procentního bodu. To lze docílit zvýšením počtu  měnově politických jednání z osmi třeba na dvanáct, nebo ještě lépe na omezenou dobu vyhlásit každé zasedání bankovní rady jako měnově […]

Text: Petr Budinský

Foto: Shutterstock

29. 02. 2024

Měnová politika: Tanec s úročením, inflací i měnovým kurzem

Ještě na podzim z centrální banky zaznívalo, že vyšší úrokové sazby s námi zůstanou na poněkud delší dobu. Máme si prostě zvykat, peníze mají mít opět svou cenu. Nejnovější dění ukazuje, že když budou strůjci měnové politiky snižovat úrokové sazby razantněji, riskují oslabení koruny.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

22. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *