Čtvrtek 21. ledna. Svátek má Běla.

Regionální měny si vybírají dovolenou

Investice 18.07.2017 | 17:35 0 Komentářů

I v úterý pokračoval na regionálních trzích klid. Kurz koruny se krátce dotkl hladiny 26,10 CZK/EUR. Poté se však vrátil na 26,08 CZK/EUR, kde obchodování zahajoval. Podobně se vedlo i ostatním regionálním měnám.

Polský zlotý zůstal beze změny na úrovni 4,200 PLN/EUR, maďarský forint mírně posílil na 306,5 HUF/EUR. Rozhodnutí maďarské centrální banky ponechat úrokové sazby i současné omezení platné pro depozitní facilitu beze změny bylo v souladu s očekáváním analytiků, a tak na kurz forintu nemělo výraznější dopad. Centrální banka zopakovala, že je připravena pokračovat v používání nestandardních nástrojů měnové politiky, přičemž klíčová úroková sazba zůstane beze změny po delší období. Inflačního cíle na úrovni 3 % by podle ní mělo být dosaženo na začátku roku 2019.

Polská data negativně ovlivní nižší počet pracovních dní

V Polsku bude zítra zveřejněn vývoj průmyslové produkce za červen. Ta vlivem nižšího počtu pracovních dní své tempo pravděpodobně zpomalí a vykáže meziměsíční růst o 2,3 %. Celkově však situace v polském průmyslu zůstává dobrá, což dokazuje vývoj PMI či nových zakázek, jejichž úroveň v květnu dosáhla nejvyšší hodnoty za poslední dva roky. Kvůli kalendářním efektům své tempo růstu zřejmě zvolní i maloobchodní tržby.

JANA STECKEROVÁ, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.