Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

RAIFFEISENBANK VĚNUJE 1,5 MILIONU KORUN NA POMOC VÁŽNĚ NEMOCNÝM DĚTEM

Banky Raiffeisenbank 03.06.2015 | 12:25 0 Komentářů

Nevyzvednuté prostředky z anonymních vkladních knížek, jejichž platnost skončila dle zákona o bankách, se Raiffeisenbank rozhodla darovat nadaci DOBRÝ ANDĚL. Na pomoc vážně nemocným dětem tak banka věnuje částku 1,5 milionu korun. 

„Již mnoho let podporujeme projekty pomáhající lidem, kteří se dostali do nepříznivé životní situace a partnerem nadace DOBRÝ ANDĚL jsme prakticky od jejího založení,“ říká generální ředitel Raiffeisenbank Igor Vida a dodává: „Darovat nevyzvednuté vklady z anonymních vkladních knížek na transparentní charitativní projekt, který pomáhá rodinám po celé České republice, je tak pro nás zcela přirozenou volbou.“

Finanční dar v hodnotě 1,5 milionu Kč bude rozdělen do tří ročních příspěvků, a to vždy ve výši 500 tisíc korun. Tyto peníze budou poskytnuty na provoz a financování nadace a pomohou tak dlouhodobě zachovat princip „Do posledního haléře“, tedy že všechny příspěvky Dobrých andělů budou moci být i nadále posílány potřebným rodinám v plné výši.  

„Už před založením DOBRÉHO ANDĚLA jsme se rozhodli, že pokryjeme veškeré provozní náklady z vlastních prostředků a následně z darů dalších finančních partnerů. Díky tomu mají Dobří andělé jistotu, že všechny darované peníze byly, jsou a budou doručeny rodinám vždy ´Do posledního haléře´. Velice si vážíme dlouhodobé úzké spolupráce s Raiffeisenbank, která nyní díky rozhodnutí připojit se mezi finanční partnery DOBRÉHO ANDĚLA dostala další rozměr,“ říká jeden ze zakladatelů DOBRÉHO ANDĚLA Jan Černý.

Raiffeisenbank sdílí transparentní hodnoty DOBRÉHO ANDĚLA, tedy pravidelné, včasné a adresné rozdělování příspěvků potřebným do posledního haléře. Aktivně proto nabízí možnost stát se Dobrým andělem všem svým klientům i zaměstnancům a zároveň odpouští veškeré poplatky za platby příspěvků přes platební bránu a hradí i náklady na propagaci. 

Nadace DOBRÝ ANDĚL pomáhá pravidelnými měsíčními příspěvky rodinám, které se vlivem onkologického onemocnění dítěte či rodiče, nebo jiného závažného onemocnění dítěte, dostaly do finanční tísně. Tyto rodiny od nadace dostávají pravidelný měsíční příspěvek ve výši 4 až 5000 Kč (podle toho, kolik v předchozím měsíci Dobří andělé přispěli). Dobří andělé pravidelně přispívají dobrovolnou částkou a vždy přesně vědí, komu konkrétně jejich dar pomohl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.