Neděle 17. října. Svátek má Hedvika.

Raiffeisenbank posiluje IT divizi

Banky Raiffeisenbank 16.01.2019 | 11:42 0 Komentářů

Na pozici ředitele IT Operations v Raiffeisenbank nastoupil od ledna Petr Štengl. Jeho klíčovým úkolem bude úprava, zjednodušení a automatizace provozních a infrastrukturních procesů a zintenzivnění spolupráce s obchodní částí banky.

Petr Štengl je od ledna 2019 novým Head of IT Operations v Raiffeisenbank. Absolvoval inženýrské studium na katedře počítačů fakulty elektrotechnické, ČVUT v Praze. Během více jak 15leté kariéry v oblasti IT se zabýval jak vývojem a návrhem aplikací, tak i optimalizací a transformací datových center, infrastruktury a IT provozu.

Do Raiffeisenbank přichází z České pojišťovny, kde působil 10 let na manažerských pozicích, z čehož posledních 6 let na pozici Head of IT Operations. Předtím pracoval jako systém architekt a supervizor ICT řešení v Telefónice O2.

Petr Štengl je ženatý a má dvě děti. Ve volném čase se nejraději věnuje rodině, cestování a sportu.

Otázka pro Petra

Jaká je Vaše nejcennější zkušenost?

„Díky cestování po chudých rozvojových zemích jsem získal nadhled a životní optimismus. Následné pracovní zkušenosti mne dovedly k poznání, že je potřeba soustředit se na klíčové otázky vedoucí k cíli a potlačit neplodné diskuse o falešných cílech, nepodstatných věcech, slepých uličkách či řešit tzv. žabomyší války, s nimiž jsem se mnohokrát za svou praxi setkal. Získaný nadhled mi umožňuje dívat se na věci z různých úhlů a najít tak společně s týmem nejpřínosnější způsob řešení. Tento přístup chci, společně s aktivní spoluprací s businessem, aplikovat i v Raiffeisenbank.“

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.