Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

RAIFFEISENBANK KUPUJE RETAILOVOU ČÁST CITIBANK V ČESKÉ REPUBLICE

Banky Raiffeisenbank 14.09.2015 | 10:13 0 Komentářů

V souladu s dohodou uzavřenou mezi Raiffeisenbank a.s. a Citibank Europe plc  převezme Raiffeisenbank část Citibank poskytující v České republice služby fyzickým osobám, a to včetně čtyř set jejích zaměstnanců. Obě smluvní strany se dohodly, že prodejní cena ani další detaily smlouvy nebudou zveřejněny. Dokončení transakce podléhá schválení regulatorních orgánů a očekává se během prvního čtvrtletí roku 2016.

„Raiffeisenbank je ve skvělé kondici. Je to zdravá, kapitálově silná a stabilní finanční instituce, která má ambice dále růst, a to jak organicky, tak prostřednictvím akvizic,“ říká předseda představenstva a generální ředitel Raiffeisenbank Igor Vida a dodává: „Převzetí retailové části české Citibank je plně v souladu s naší strategií. Chceme i nadále budovat banku zaměřenou primárně na movitější klienty, kteří mají zájem o vysokou kvalitu služeb, aktivní správu svých financí a profesionální poradenství.“ 

„Podpis smlouvy je pouze prvním krokem v celém procesu převzetí a dokončení transakce samozřejmě podléhá schválení dotčených orgánů. Již dnes však mohu říci, že se velmi těším na spolupráci s novými klienty a novými kolegy,“ doplňuje Igor Vida.    

V roce 2013 oslavila Raiffeisenbank dvacáté výročí svého působení na českém trhu. Od banky se dvěma pobočkami a 39 zaměstnanci v roce 1993 se v průběhu let rozvinula v pátou největší tuzemskou banku s aktivy převyšujícími 200 miliard korun. Raiffeisenbank klade důraz především na kvalitu poskytovaných služeb, šíři produktové nabídky a kvalitní poradenství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.