CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

14. 06. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Privátní bankovnictví FWR uvádí na český trh nejprestižnější kreditní kartu

 


 

Celosvětově nejprestižnější kreditní karta přichází na český trh, získat ji budou moci klienti privátního bankovnictví Friedrich Wilhelm Raiffeisen (FWR). Nová karta s názvem Friedrich Wilhelm Raiffeisen je nejprestižnějším typem karty MasterCard World Elite. „Jsme rádi, že jsme jedinou bankou, která na českém trhu nabízí takto prestižní kartu. Klienti našeho privátního bankovnictví ocení především celosvětový rozsah concierge služeb a velmi vysoké limity a standardy pojištění,“ uvedl Petr Vitásek, ředitel privátního bankovnictví Friedrich Wilhelm Raiffeisen.

mastercard-world-elite

„Karta World Elite od Friedrich Wilhelm Raiffeisenbank je nejprestižnější kartou na českém trhu. Bezkonkurenční je rozsah benefitů v oblasti pojištění, ale především jazykový rozsah a úroveň concierge, která je držitelům karet poskytována. Připravujeme také speciální nabídku využití letištního salonku MasterCard na pražském letišti. Karta samozřejmě zaujme i exkluzivním designem se stříbrným logem MasterCard, jehož použití je limitováno právě pro nejprestižnější karty,“ říká Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku.

 „Vydávání karet World Elite se řídí náročnými požadavky na poskytované benefity. V této souvislosti nás velmi těší spolupráce s týmem Raiffeisenbank. Díky němu je Česká republika mezi 23 evropskými zeměmi, kde se karta World Elite vydává pro nejnáročnější klienty,“ dodává Ivana Laňová, obchodní manažerka MasterCard Europe pro Českou republiku.

Raiffeisenbank spustila nový koncept privátního bankovnictví pod značkou Friedrich Wilhelm Raiffeisen (FWR) v loňském roce. Od té doby přinesla na český trh nový standard služeb a řadu ojedinělých produktů, které doposud české privátní banky nenabízely, např. otevřenou architekturu či zakládání rodinných nadací a trustů.

REKLAMA

„Privátní bankovnictví bylo v loňském roce naším nejrychleji rostoucím segmentem. Podařilo se nám nalákat řadu nových klientů, příjemný je pro nás fakt, že se nám daří získávat i klienty, kteří si doposud své peníze nechávali spravovat v Londýně či ve Švýcarsku. Tito klienti zjišťují, že už zde mohou získat stejně kvalitní služby, jaké jim nabízejí zahraniční privátní banky,“ dodal Petr Vitásek s tím, že aktiva pod správou FWR meziročně vzrostla o více než 20 %  a celkově dosahují objemu v řádu desítek miliard korun.

Karta Friedrich Wilhelm Raiffeisen je unikátní rozsahem služeb pro klienta, ojedinělé služby nabízí především v oblasti pojištění, asistence a concierge. FWR karta nabízí skutečně komplexní concierge služby, a to po celém světě. „Klientům tak celosvětově zajistí např. letenky, ubytování, salonek pro hotelové jednání, pronájem auta i s řidičem, zaslání daru či květin či např. právní asistenci nebo překlad po telefonu,“ uvedl Petr Vitásek. V rámci Concierge klient dále získává např. aktuální zpravodajství,  asistenční služby pro případ nenadálých situací, cestovní poradenství, informace o golfových hřištích nebo informace o lékařských službách v dané destinaci. Concierge je dostupná nepřetržitě v několika světových jazycích.

Od ostatních  karet se karta odlišuje i rozsahem pojištění. Kromě běžně nabízeného rozsahu cestovního pojištění nabízí karta na cestách krytí i golfového či obchodního vybavení, odpovědnosti a osobních věcí. Dále má klient v ceně karty pojištění zneužití, přepadení u ATM, ochrany koupě a nejlepší ceny. Pojistné limity jsou samozřejmě výrazně vyšší než je tomu u běžných karet.

Součástí karty jsou rovněž služby Priority Pass (vstupy do VIP letištních salónků) a ELITE program se slevami a asistenčními službami. Karta dále nabízí výhodnější úrokovou sazbu (15% p.a pro bezhotovostní transakce) a delší bezúročné období (až 50 dní). Podmínky pro vydání karty jsou individuální, max. úvěrový rámec činí  milion korun.

Podle odhadu FWR je pod správou českých privátních bank jen zhruba třetina peněz z těch, které by pod správou mohly být. Další třetinu spravují privátní banky v zahraničí a poslední část jsou peníze uložené v ČR, ale ne pod správou privátních bank, tedy jsou buď rozložené do různých bank nebo jejich majitel nevyužívá privátní služby.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Slasti a strasti spekulace na dluh

Nejeden začátečník je možností investovat na dluh a relativně nízkými úrokovými sazbami zlákán ke spekulaci. Pak jakási událost ve světě nečekaně vede k prodejní vlně a vyvstávajícím masivním nabídkám na prodej. Eventuální kupci se drží stranou a mnoho hráčů stojí v danou chvíli na […]

Text: Radovan Novotný

24. 01. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.