Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Předsedou Družstevní Asociace ČR byl zvolen JUDr. Rostislav Dvořák

Investice 29.03.2019 | 12:05 0 Komentářů

Na 24. valném shromáždění Družstevní Asociace ČR (DA ČR), které se konalo dne 27. 3. 2019, byl novým předsedou představenstva zvolen JUDr. Rostislav Dvořák, předseda Svazu českých a moravských výrobních družstev (SČMVD). Volba předsedy představenstva DA ČR vychází z principu pravidelného střídání předsedů jednotlivých členských družstevních svazů v jednoletých funkčních obdobích. JUDr. Dvořák se vedení DA ČR ujal na funkční období od 1. 4. 2019 do 31. 3. 2020.

Družstevní Asociace ČR je národní družstevní centrálou, která reprezentuje české a moravské družstevnictví v České republice i v zahraničí. Vedle výrobních družstev sdružuje také družstva bytová, spotřební a zemědělská. DA ČR je členem Mezinárodního družstevního svazu (ICA), nejvýznamnější světové družstevní organizace, a má zastoupení v pracovních komisích Legislativní rady vlády a v odborných komisích vládních a státních orgánů.

„Mým záměrem je prohloubit, v kontextu historie a úspěchů mezinárodního družstevního hnutí, informovanost veřejnosti, státní správu a politickou reprezentaci nevyjímaje, o výsledcích, pozici, potřebách a aktuálních problémech českých družstev,“ zdůraznil JUDr. Dvořák priority svého funkčního období.

Předseda SČMVD JUDr. Rostislav Dvořák je v současnosti rovněž viceprezidentem Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR, místopředsedou dozorčí rady Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG, místopředsedou Výboru pro malé a střední podniky a výrobní družstva Rady vlády pro konkurenceschopnost a hospodářský růst, členem Rady vlády pro udržitelný rozvoj, místopředsedou Rady hospodářské a sociální dohody Kraje Vysočina, členem představenstva Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina, členem představenstva Okresní hospodářské komory Jihlava a členem Správní rady Vysoké školy polytechnické Jihlava. České družstevnictví zastupuje v představenstvu mezinárodní organizace Družstva Evropa, v představenstvu Evropské konfederace výrobních a sociálních družstev CECOP a je rovněž členem výkonného výboru Mezinárodní organizace průmyslových a řemeslných výrobních družstev CICOPA. Před svým zvolením do funkce předsedy SČMVD v roce 2011 byl dlouholetým předsedou oděvního družstva Vývoj Třešť, které patří k nejúspěšnějším firmám v České republice.

SČMVD patří mezi největší a nejvýznamnější svazy zaměstnavatelů v České republice. Je představitelem silné skupiny výrobních družstev, zastupuje jejich zájmy na úrovni vlády a Parlamentu ČR, podporuje členská družstva širokou škálou odborných činností a služeb ve stěžejních oblastech podnikání a vytváří a prosazuje podmínky pro jejich rozvoj. Členskou základnu svazu tvoří 200 výrobních družstev z celé České republiky, jejichž činnost zahrnuje obory ve stavebnictví, strojírenství, automobilovém průmyslu, chemickém a kosmetickém průmyslu, výrobu automatizovaných pracovišť, nábytku, skla, plastů, obalů, oděvů, šperků a hraček, ale také potravin a poskytování služeb.

Tisková zpráva Družstevní Asociace ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.