Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Pražská burza je ve ztrátě jen kvůli dividendě ČEZ

Investice 27.06.2018 | 19:33 0 Komentářů

Evropské trhy zakončují dnešní obchodování v ziscích. Hlavní index Stoxx 600 roste o 1,1 %. Daří se všem sektorům, které si připisují zisky v rozmezí 0,3 až 3 %. Nejlépe jsou na tom energetické společnosti a naopak nejmenší zisky zaznamenávají realitní developeři.

Akciové trhy v Americe trhy zahájily obchodní seanci růstem. Index S&P 500 získává 0,6 %, Dow Jones si připisuje 0,9 % hodnoty a technologický Nasdaq roste o 0,4 %. Stejně jako v Evropě, tak i zde rostou všechny sektory. Zisky se pohybují v rozsahu 0,4 až 2 %. Tomuto žebříčku kralují energetické společnosti a na chvostu se nacházejí firmy ze sektoru zdravotní péče.

Pražská burza dnes oslabila o 0,9 %. Tento pokles byl ale způsoben primárně tím, že se dnes akcie energetické společnosti ČEZ poprvé obchodovaly bez nároku na dividendu ve výší 33 CZK na akcii. ČEZ dnes zakončil obchodování 32 CZK (-5,7 %) pod včerejším uzavíracím kurzem, takže si ve skutečnosti připsal 1 CZK k dobru. Skutečným propadlíkem dnešního dne je tak operátor O2 se ztrátou 1,2 %. Na opačné straně spektra se nachází mediální skupina CME se ziskem 1,6 %, kterou následuje Komerční banka (+0,8 %). Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,5 mld. CZK, což je zhruba na úrovni dlouhodobého průměru.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.