Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

Pomocník na nákupy? ČSOB nabízí platební kartu, která potěší především ženy

Banky ČSOB 08.06.2017 | 11:46 0 Komentářů

Ženy jsou přebornice v nakupování, tento svůj koníček realizují na různých místech. Z dat ČSOB vyplývá, že k nejoblíbenějším místům, kde ženy, na rozdíl od svých drahých poloviček, nejvíce utrácejí, patří obchody s oblečením, drogerie, parfumerie a lékárny. Velmi rády ale také nějakou tu korunu zaplatí za knihy, šperky a dárečky pro domácí mazlíčky. Ženy dokonce častěji než muži platí i za nákup potravin. A co milují ještě více než nakupování? Přece slevy! I proto ČSOB nabízí novinku šitou na míru právě ženám – platební Kartu OnaDnes, která svým majitelkám přináší po celý rok řadu velmi zajímavých slev. 

Dobrým přítelem téměř každého Čecha je platební karta. Jedno pípnutí a celý nákup je i bez zdlouhavého hledání a počítání bankovek a mincí zaplacen. Věděli jste, že my Češi jsme dokonce přeborníky v bezkontaktním placení? Nikdo na světě nemiluje pípnutí platebního terminálu tak jako my. Placení kartou je u nás stále na vzestupu a patrné je to i z toho, že používáme karty stále častěji i na dovolených v zahraničí.

„Z našich dat také vyplývá, že muži a ženy používají své platební karty zcela odlišně. Například platby za ubytování jsou ve více než dvou třetinách prováděny muži, téměř totéž platí u pohonných hmot. Naopak v lékárnách a drogeriích platí kartou ze 77 procent ženy,“ popisuje Miloš Minčič, výkonný manažer útvaru Karty a mobilní platby ČSOB. Dále pak dodává, že i tyto odlišnosti vedly banku k tomu, aby připravila speciální platební kartu pro ženy, která jim přinese slevy přesně tam, kde to potřebují. „Věříme, že Karta Ona Dnes udělá všem našim klientkám velkou radost.“

Slevy i v mobilu

Slevy u partnerských obchodníků si od června majitelé Karty OnaDnes mohou plně užívat i v případě, když nebudou mít platební kartu fyzicky u sebe. A to díky mobilu a aplikaci ČSOB NaNákupy. „Stačí si jen v aplikaci zaregistrovat platební kartu a můžete začít ihned platit mobilem. Aplikace bude mít ale i řadu dalších užitečných funkcí. Například možnost uložit si do aplikace své slevové karty,“ říká Miloš Minčič.

Kolik nás stojí zdravý životní styl?

Z dat k placení kartami také vyplývá, že i za nákup potravin platí častěji ženy než muži, a to v poměru 59 ku 41 procentům. Při nákupu potravin také v poslední době více dbáme na naše zdraví. Vyplývá to i z ankety ČSOB, která zkoumala, jak si stojíme, co se týká zdravého životního stylu. Téměř 80 procent lidí uvedlo, že dbá na své zdraví. Z toho 26 procent žije zdravě zcela bez kompromisů a 53 procent čas od času zhřeší. Poměrně nově lidé vnímají, že důležitá pro zdraví je také duševní pohoda, tedy co nejméně stresu a spěchu.

Pokud jde o zdravé jídlo, v nákupních košících se zabydlují lokální produkty, které Češi v obchodě sami aktivně vyhledávají. „Ze své praxe vidím, že jsme se již naučili lépe rozeznávat kvalitu potravin. Na pomoc nám od nového roku přišly i nové etikety, které musejí uvádět ve speciální kolonce obsah cukru a nasycených mastných kysel, což jsou zjednodušeně přesně ty nutriční složky, které si kupovat nechceme,“ komentuje nutriční specialista Pavel Suchánek.

„A když se půjdete po dobrém jídle lehce proběhnout, tak si do sluchátek můžete pustit svou oblíbenou muziku a navíc mobilem s aplikací ČSOB NaNákupy zaplatíte za osvěžující nápoj, který je v letním období žádoucí, bez toho aniž byste museli tahat těžkou peněženku,“ uzavírá Miloš Minčič.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.