CZK/€ 24.710 -0,12%

CZK/$ 23.709 -0,49%

CZK/£ 29.056 -0,03%

CZK/CHF 23.580 -1,03%

29. 02. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Pojišťovna České spořitelny přichází na trh s pojištěním pohřbu

 


 

„Zajištění posledního rozloučení bývá zejména mladší generací vnímáno spíše negativně. Je to tabu, o kterém se nemluví. Čím starší ale člověk je, tím více se touto otázkou zabývá,“ uvedl Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny. „Osoby starší sedmdesáti let mívají jasnou představu o tom, jak by jejich poslední rozloučení mělo vypadat. Často ale nemají nikoho, kdo by se o vypravení pohřbu postaral, nebo si uvědomují špatnou finanční situaci svých blízkých nebo nechtějí ‚obtěžovat‘ se zabezpečením těchto záležitostí někoho dalšího, a spoří si proto na vypravení své poslední cesty sami. Pojištění pohřbu je produkt, který jim může v danou chvíli pomoci,“ doplňuje Petr Procházka.

Pojišťovna České spořitelny nabízí dvě varianty pojištění pohřbu – jednorázové, nebo běžné pojistné. Na poslední rozloučení si klient může naspořit buď po malých částkách během deseti let (jeho vklady jsou garantovány a průběžně zhodnocovány podíly na výnosech), nebo uložit větší finanční obnos najednou. Vstupní věk do pojištění je u jednorázového pojistného omezen hranicí 80 let, u běžně placeného hranicí 60 let. Pokud si klient určí obmyšlenou osobu, nevstupuje pojistka a pojistné plnění do dědického řízení. Pojistné plnění nepodléhá dani z příjmů a bude vyplaceno do tří pracovních dnů od obdržení veškerých požadovaných dokumentů.

Pojištění pohřbu se sjednává bez zkoumání zdravotního stavu. Klientovi umožňuje uložit a zhodnocovat finanční prostředky určené přímo na zajištění posledního rozloučení. Pojistné plnění se v plné výši vyplácí tomu, koho pojištěný určí ve smlouvě, přičemž lze uvést až tři obmyšlené osoby. Pojistná událost bude v pojišťovně řešena přednostně, bez zbytečné administrativy.

Podle údajů ČSÚ každý rok v České republice umírá více než 100 000 osob, 80 % z nich jsou lidé starší 65 let. Nejčastějším místem úmrtí je nemocnice (v 60 % případů), dále domov, léčebné ústavy a sociální zařízení. Tito lidé často žijí sami a nemají nikoho, kdo by se o ně postaral. Pro ně primárně je produkt určen. Ocení ho ale i klienti, kteří chtějí svým blízkým ušetřit starosti se zajištěním posledního rozloučení.

Parametry produktu:

REKLAMA

  • Typ pojištění:                          Jednorázové pojistné

Běžné pojistné – placeno po zkrácenou dobu 10 let

(po této době se běžné pojistné již nehradí, připisují se podíly na výnosech)

  • Pojistná částka:                    min. 20 000 Kč a max. 500 000 Kč pro případ smrti z jakýchkoliv příčin
  • Vstupní věk pojištěného:        běžné pojistné – min. 18 let, max. 60 let

jednorázové pojistné – min. 18 let, max. 80 let

  • Počátek pojištění:                  nejdříve od následujícího dne po sjednání pojistné smlouvy
  • Počet obmyšlených osob:     max. 3 – lze je v průběhu pojištění libovolně měnit

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.