Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Pioneer Investments uvádí nový akciový fond s vysokou dividendou v době nízkých výnosů: Pioneer Funds – European Equity Target Income

Českým investorům je od března k dispozici nový evropský akciový fond z rodiny lucemburských fondů Pioneer Investments: Pioneer Funds – European Equity Target Income. Tento úspěšný fond nabízí investování do široce diverzifikovaného portfolia evropských akcií s potenciálem vyššího dividendového i kapitálového růstu. Během dvouletého působení svou vysokou výkonností s přehledem překonal cílované dividendy a umožnil investorům participovat na růstu akciových trhů. Čeští investoři mohou využít měnově zajištěnou třídu v českých korunách s výplatou dividend a eurovou třídu jak s výplatou dividend, tak reinvestiční. 

Lucemburský podfond Pioneer Funds – European Equity Target Income usiluje o dosažení příjmů s druhotným cílem zhodnocení kapitálu ve střednědobém a dlouhodobém horizontu investováním do diverzifikovaného portfolia evropských akcií, které nabízejí potenciál vyšších než průměrných dividend. Cílem strategie je vysoký výnos. Portfolio manažer proto hledá příležitosti, jak výnosový potenciál zvýšit nejen investicemi do akcií, ale také využítím opčních strategií.

Dividendy jsou vypláceny pololetně a cílovaná výplata ve výši 7 % pro rok 2014 (v případě dividendové třídy v EUR) demonstruje záměr navázat na úspěch ve vyplácení vysokých dividend v letech 2012 (7,3 %) a 2013 (7,5 %). 

Pioneer Funds – European  Equity Target Income je vhodnou alternativou pro klienty, kteří v prostředí nízkých úrokových sazeb hledají produkt s vyšším výnosem, jsou však zároveň ochotni podstoupit akciové riziko. Evropské akcie nabízejí v současné době mnohem vyšší dividendový výnos, než jakého dosahují státní a firemní dluhopisy investičního stupně. Pololetní výplata dividend, využití opčních strategií pro dodatečný příjem a snížení volatility, stejně jako portfolio, které prokázalo svou odolnost vůči poklesu trhu, jsou nespornými výhodami tohoto fondu,“ říká Petr Šimčák, ředitel obchodu Pioneer Investments ČR, a dodává: „Věřím, že i čeští investoři, kteří jsou dlouhodobě spíše konzervativní, se začnou postupně přiklánět k rizikovějším aktivům s atraktivnějším výnosovým potenciálem, podobně jako jsme loni mohli pozorovat v USA. Pioneer Funds – European Equity Target Income může k tomuto kroku přispět.“ 

Vedoucím portfolio manažerem fondu je zkušený Karl Huber, který v oboru působí již 23 let a má 14-ti letou praxi v řízení fondů pod vlajkou Pioneer Investments.

Dividendové třídy fondu jsou k dispozici pouze prostřednictvím UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. Eurová třída, která nevyplácí dividendy, je dostupná prostřednictvím široké distribuční sítě skupiny Pioneer Investments v ČR.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.