Pátek 14. prosince. Svátek má Lýdie.

Obchodní válka tlačí trhy dolů

Investice 24.09.2018 | 17:10 0 Komentářů

Americké akciové burzy zahájily nový týden poklesem. Důvodem jsou vzájemná dovozní cla mezi Spojenými státy a Čínou platná od dnešního dne. Současně se také Čína odmítla účastnit dalšího jednání o obchodní dohodě vzhledem k uvaleným clům.

Průmyslový Dow Jones ztrácí 0,6 %, S&P 500 klesá o 0,4 % a technologický odepisuje 0,5 % hodnoty. Nejhlouběji klesají akcie zpracovatelů komodit (-1,4 %), naopak sektor energií si připisuje 1,1 %.

I evropské trhy dnes klesají následkem celosvětové negativní nálady způsobené obchodní válkou Číny a USA. Hlavní index Stoxx 600 oslabuje o 0,5 %. Nejhůře jsou na tom výrobci nezbytného zboží (-1 %). Stejně jako ve Spojených státech se daří energetickým společnostem (+1,2 %).

Pražská burza dnes oslabila o 0,8 %. Nejvíce se propadly akcie Avastu (-2,4 %) a operátora O2 (-1,9 %). Dařilo se hlavně mediální skupině CME, která si připsala 3 %. Zítra ráno před otevřením trhů představí své pololetní výsledky hospodaření společnost Philip Morris ČR. Více informací naleznete na http://bit.ly/PMCRpre1H18. Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil necelých 0,5 mld. CZK, což je mírně pod ročním průměrem.

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.