Úterý 20. srpna. Svátek má Bernard.

Nová investiční skupina ECPI vstupuje na český trh

Investice 21.02.2013 | 10:11 0 Komentářů

Nově založená investiční skupina European Capital Partners Investments (ECPI) oficiálně zahájila svou činnost. Hlavní pozornost skupiny se zaměřuje na vyhledávání přímých investičních příležitostí v regionu střední a východní Evropy a řízení kapitálových investic svých partnerů z řad strategických, finančních a privátní investorů. Skupina bude primárně působit ve  strojírenském a teplárenském odvětví. V čele ECPI  stojí jeden z vlastníků skupiny, Tadeáš Trojan, dále pak Michal Pavlas a Alain Wildanger. Významnou osobností, která stála u zrodu skupiny a je jedním z jejích zakladatelů, je i Mirek Topolánek, předseda vlády ČR v letech 2006 až 2009 a současný předseda Teplárenského sdružení ČR, asociace sdružující podnikatele v českém teplárenství.

„Naší ambicí je vyhledávat ve střední a východní Evropě firmy se zajímavým konsolidačním potenciálem a vytvářet z nich postupně významné regionální hráče. V první fázi se chceme zaměřit na Českou republiku a Slovensko,“ vysvětluje Tadeáš Trojan z ECPI. Akviziční pozornost bude nicméně v budoucnu soustředěna i na další státy v regionu, a to zejména ve východní Evropě.

Sektorové zaměření skupiny odráží dosavadní zkušenosti jejích představitelů. V první fázi bude důraz kladen zejména na oblast strojírenství a teplárenství. Příležitostně však bude skupina vstupovat i do oblasti nemovitostí. „Pro spolupráci jsme získali velmi schopné investiční specialisty s mezinárodními zkušenostmi. Tým je složen jak z mladých analytiků, tak  seniorních manažerů se zkušenostmi z našich klíčových sektorů,“ doplňuje Trojan.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.