Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Nominace na “obchodní Oskary” HSBC právě spuštěny

Banky HSBC Bank plc. 14.06.2016 | 14:11 0 Komentářů

Oslabení globálního obchodu, pozorované v minulém roce, bylo spojované s nízkými objemy dovozu na předních rozvojových trzích jako Čína, Brazílie a Rusko. Společně s tlumeným hospodářským růstem na rozvinutých trzích vytvořilo pro dovozce a vývozce náročné prostředí, ve kterém museli pracovat. Navzdory těmto trendům se českým společnostem dařilo růst v zahraničí, o čemž svědčí statistiky mezinárodního obchodu. Vývoz z České republiky v roce 2015 rostl o 6,5 % a dovoz o 6,7 %. 

„Čeští vývozci a dovozci dokázali rozšiřovat své obchodní příležitosti a řídit rizika i v tržních podmínkách ovlivněných pomalým růstem a vysokou volatilitou. Jejich tvrdá práce a odvaha při mezinárodní expanzi přinesly úspěch nejen  vlastnímu podnikání, ale přispěly také k růstu české ekonomiky. Chceme ocenit jejich zásluhy, a to je důvod, proč jsme vytvořili HSBC International Business Awards. Tato soutěž je určena pro nejlepší české exportéry, kteří mají šanci vyhrát ocenění vnímané jako ekvivalent známých Oscarů“, řekl Michael Hordley, generální ředitel HSBC pro Českou republiku.

„Soutěž není jen o získání diplomu nebo ceny v podobě sošky. Ocenění vítěze soutěže zahrnuje také hmatatelnou podporu ze strany banky a partnerů soutěže při realizaci jejich mezinárodních ambicí,“ doplnil.

Vítězové obou kategorií získají také možnost zúčastnit se webového projektu www.mapauspechu.cz, který vznikl za podpory sdružení nejúspěšnějších společností CZECH TOP 100. Zařadí se tím mezi sedmdesát  unikátních příběhů českých společností, které prostřednictvím České televize, Českého rozhlasu a regionálních Deníků popisují jejich cestu za podnikatelským úspěchem. 

Soutěž je organizována již druhým rokem a zahrnuje dvě kategorie: „Naděje českého exportu“ – ocenění pro firmy s obratem nad 800 milionů korun ročně a „Mezinárodní inovace“ – ocenění pro firmy s obratem nad 1,5 miliardy korun ročně. Loňskými vítězi se staly společnosti Fermat CZ a Bednář FMT.

HSBC International Business Awards pořádá HSBC ve spolupráci s Ernst and Young, White and Case, EGAP, Svazem průmyslu a dopravy ČR a Asociací Czech Top 100.

Nominace budou otevřeny do 30. září 2016 a mohou být podány prostřednictvím přihlašovacího formuláře na adrese http://www.hsbc.cz/1/2/cze/cs/business/international-business/iba. Jména výherců budou odhalena na slavnostní gala večeři v listopadu letošního roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.