Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

Německý Ifo index nejvyšší v historii

Investice 26.06.2017 | 12:13 0 Komentářů
Nálada německých podnikatelů v červnu ještě vylepšila své historickém maximum. Časová řada Ifo indexu čítající měsíční hodnoty od roku 1991 nikdy neukazovala tak vysoká čísla jako v letošním červnu. Trh přitom očekával mírnou korekci již tak vysokých květnových hodnot.

Němečtí podnikatelé oceňují jak současné podmínky pro svou podnikatelskou aktivitu, které se podle nich stále zlepšují, tak jsou optimističtí i pokud jde o vyhlídky do budoucna. Ifo index spolu s indexy nákupních manažerů potvrzuje, že růst německé ekonomiky, který byl v prvním čtvrtletí letošního roku nejdynamičtější za poslední rok, bude ve druhé pololetí pokračovat. Největší evropská ekonomika tak letos zrychlí tempo svého růstu z loňských 1,8 %. Až dosud jsme očekávali, že Německo letos loňský výsledek zopakuje, nyní vidíme letošní celoroční růst německé ekonomiky na 2 %.
Dobrá kondice českého nejvýznamnějšího obchodního partnera samozřejmě pomůže i domácí ekonomice. Čisté exporty letos opět budou významným přispěvatelem k celkovému hospodářskému růst v ČR.
JAN VEJMĚLEK, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.