CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

27. 02. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Navzdory klesajícímu trhu zaznamenal ČP INVEST 30 % nárůst majetku pod správou

 


 

Dle aktuálních výsledků, které zveřejnila Asociace pro kapitálový trh, figuruje ČP INVEST na 5. místě v žebříčku investičních společností. Jako pátý hráč na trhu je nejvýznamnější nebankovní investiční společností a za poslední tři čtvrtletí loňského roku také jedinou rostoucí společností v první pětici. Tržní podíl společnosti meziročně vzrostl o 1,78 %, což představuje druhý největší nárůst v ČR.

„K dosaženému růstu nám, vedle dlouhodobě nastavené obchodní politiky zaměřené na produkty pravidelného investování, pomohl i úspěšný prodej nových produktů a rozšíření naší distribuční sítě,“ komentuje vývoj obchodní ředitel ČP INVEST Martin Pšaidl.

Pro kapitálové trhy byl loňský rok zkouškou a prošly si turbulentnějším obdobím. „Ve ztížených podmínkách se nejlépe dařilo konzervativnějším produktům a dobře si vedly také defenzivní akciové tituly, jejichž cena není přímo spjata s vývojem ekonomiky – např. Fond farmacie a biotechnologie ČP INVEST dosáhl výkonnosti přes 5 %,“ uvádí hlavní investiční stratég Michal Valentík.

Vývoj v roce 2011 potvrdil správnost dlouhodobé investiční strategie, která spočívá v pravidelném investování, a tím tak odbourává spekulace na krátkodobý vývoj cen a snahy o časování trhu. „V souladu s naší obchodní strategií i nadále našim klientům doporučujeme přidat k jednorázovým investicím také programy pravidelného investování,“ dodává obchodní ředitel Martin Pšaidl.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Kam investovat 2022

O kolik ovlivnila inflace vaše investice?

foto: Shutterstock Krátká odpověď je samozřejmě jedno velké ANO. Tak vysoká inflace, kterou momentálně pozorujeme a ještě budeme pozorovat v české ekonomice, ovlivnila vše. A hlavně i vaše uložené, uspořené, investované peníze. Aneb, co jste neutratili minulý rok, toho ten současný rok […]

Text: Hana Bartušková

24. 01. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.