Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Navrátí se Bank of America na úroveň z konce roku?

Investice 20.05.2015 | 21:18 0 Komentářů

V tomto týdnu se vyplatí sledovat akcie Bank of America (BAC), Arris Group (ARRS), CAT Oil (O2C), Aalberts Industries NV (AALB) a ETF na čínské akcie iShares China 25(FXI).

Akcie Bank of America jsou na vlně optimismu od konce dubna

Americká banka v posledních dvou letech u býků nepatřila mezi velké favority, ovšem v posledních měsících na trh dolehl zřejmý optimismus. Jedním z důvodů by mohlo být očekávané zvýšení úrokových sazeb, což pro banky obecně zlepší prostředí. Negativní nálada spojená s akciemi Bank of America byla dříve spojena s rekordními pokutami, které banka obdržela od amerických regulátorů.

Akcie Bank of America se stále nacházejí v negativním teritoriu, ovšem je tady možnost změny v rostoucí trend. Kurzy se nacházejí nad klouzavými průměry, které aktuálně indikují pozitivní momentum. Kolem úrovně $16,61 akcie může potvrdit růstový trend a v této oblasti se nachází hrana nákupního signálu. V případě proražení by se mohla otevřít cesta na maxima z ledna letošního roku.

Otevírá se dobré nastavení s vysokou šancí a nízkým rizikem. Vstupit lze po proražení vlajky ve směru vzhůru s tím, že cílová cena je zvolena na úrovni $18,15. Otevírá se potenciál růstu o 8 %. Ve směru dolů lze umístit stop-loss pod páteční low na $16,30.

Arris Group může prorazit oběma směry – který vybrat?

Americká telekomunikační skupina Arris Group se specializuje na výrobu telekomunikační infrastruktury určené pro rychlý přenos dat. V dubnu byly reportovány velmi dobré kvartální výsledky a na trhu se objevil více než 20% nárůst během jediného dne. Od té doby se býci mírně stáhli do pozadí a někteří investoři využili cenového vzestupu k realizaci zisků.

Rostoucí 20-denní klouzavý průměr ovšem vytváří prostor pro další cenový pohyb, ať již ve směru vzhůru či níže. Větší část cenového gapu, který byl vytvořen, byla vyplněna, ovšem prozatím nebyl zcela uzavřen, a tak býci stále vyčkávají. Pokud vše půjde podle plánu, mohlo by se objevit odražení od 20-denního klouzavého průměru, což by mohlo přinést další růstovou vlnu. Ovšem pokles pod klouzavý průměr by toto obchodní nastavení zrušil.

Ukazuje se dobrá šance, že se býci opět ujmou vedení a dojde k prolomení maxima z posledních dvou týdnů. Ovšem nezbytná je opatrnost, pakliže dojde k proražení 20-denního klouzavého průměru. Pro obdržení nejlepšího možného nákupního signálu je spouštěcí úroveň umístěna na $34,30.

Jonáš Mlýnek, LYNX, více na LynxBroker.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.