Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Na Aukru utratili Češi za zlaté mince přes 70 miliónů korun

Investice 14.03.2014 | 10:21 0 Komentářů

Sběratelé zlatých a památečních mincí jsou aktivní na internetu. Na obchodním portálu Aukro.cz utratili internetoví uživatelé v loňském roce za zlaté mince přes 70 miliónů korun. Jejich zájem neopadl ani po zvýšení ceny unce zlata těchto mincí, které vyhlásila od března Česká národní banka. Nejvyšší cena vloni vydražené mince se vyšplhala přes 300 000 korun. Vyplývá to z údajů obchodního portálu Aukro.cz.

Prodejci zlatých mincí na Aukru pocítili před plánovaným zdražením ČNB zvýšení zájmu, který koncem února vzrostl dokonce o 145 %. „Sběratelé si chystané kroky ČNB pečlivě hlídají, před jejich zdražením vzrostl také jejich obrat na Aukru. V posledních únorových dnech dokonce na dvojnásobek,“ říká Michaela Papežová z obchodního portálu Aukro.cz. Zájem o zlato na internetu vzrostl také meziročně, kdy je oproti stejnému období vyšší zhruba o pětinu. „Zlaté mince lidé dlouhodobě berou jako zajímavý investiční artikl. Jedná se jak o nově emitované mince, tak o historické kusy. Cena některých mincí se šplhá do řádů stovek tisíc korun,“ dodává Papežová.

Zájem se zvýšil nejen o zlaté mince, vzrostlo také vyhledávání zlatých šperků, konkrétně náušnic (o 209 %) nebo zlatých řetízků (o 145 %), o třetinu více se také vyhledává klasické investiční zlato.

V nabídce Aukra je aktuálně několik desítek nabídek buď jednotlivých mincí, nebo i celých sad, jejich celková hodnota se pohybuje kolem jednoho milionu korun.  Cena některých vzácných mincí je momentálně 300 000 korun.

Sběratelé mincí jsou aktivní také na mobilních zařízeních. „Celá třetina mobilního obratu v kategorii Sběratelství je právě za zlaté mince,“ doplňuje Michaela Papežová. Přes mobilní zařízení koupili vloni zákazníci mince v hodnotě více než pět miliónů korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.