CZK/€ 24.660 +0,02%

CZK/$ 25.274 +1,31%

CZK/£ 27.962 -1,04%

CZK/CHF 25.795 +1,33%

16. 09. 2019

0 komentářů

Subjekty:

Motoristy v Chorvatsku nejvíce zlobily poruchy motoru

 


 

Také letos o prázdninách se mohli klienti pojišťovny Kooperativa v případě problémů s vozem obrátit na asistenční službu, kterou přímo v Chorvatsku zajišťovala společnost Global Assistance. Asistenční vozy s českými posádkami měly základnu v Primoštenu a ve Splitu. Dokázaly tak velmi účinně pokrýt prakticky celé chorvatské pobřeží.

„V létě se na naše kolegy v Chorvatsku obrátilo 181 klientů Kooperativy. Z toho jen 21 zásahů proběhlo u dopravní nehody, většinou jsme řešili poruchy vozidel. Nejčastěji, v celkem 67 případech, motoristy zastavila porucha motoru, druhým nejčastějším problémem, který řešili, byly poškozené pneumatiky. Z těch kurioznějších můžeme jmenovat sedm případů, kdy jsme byli voláni k odemčení vozidla a zprostředkovali jsme i dovoz pohonných hmot nebo výměnu zničeného akumulátoru,“ představuje zásahy Jan Chabada, obchodní ředitel společnosti Global Assistance.

Asistenční vozy odjely do Chorvatska v půlce června, zpět do ČR se vrací v těchto dnech. V roce 2018 zasahovala asistenční služba v Chorvatsku u 219 motoristů, ve 22 případech z důvodu havárie, u ostatních šlo o poruchy vozidla. Také vloni dominovaly poruchy motoru a poškozené pneumatiky.

Kromě Chorvatska samozřejmě asistenční služba pojišťovny Kooperativa zasahovala i v jiných zemích. „Pro zajímavost nejdelší odtah, který jsme o prázdninách pro klienty Kooperativy zajišťovali, byl převoz poškozeného vozu ze Španělska, přes 2230 km. Vloni jsme vezli vozidlo z Norska, to bylo dokonce 2900 km,“ doplňuje Jan Chabada.

Celkem v letošním roce asistenční služba pomohla již 11 476 klientům Kooperativy. Většinou opět zasahovala u poruch, cca 4300 problémů generovala porucha motoru, přes 850 případů pak poškozené pneumatiky a problematicky se také jeví start-stop systém. V letošním roce již donutil 570 klientů Kooperativy volat asistenční službu.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Finanční svět v nejistotě, rada kvalitního poradce může být k nezaplacení

Řešit osobní a rodinné finance s profesionálním finančním poradcem se rozhodně vyplatí. Bez něj lidé zpravidla tápou, náhodně skládají finanční produkty, nesledují žádný cíl, ke kterému by měli směřovat. Spolupráce s finančním poradcem ale není jen o nastavení finančního plánu. Stejně významné jsou i pravidelné servisní schůzky, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

16. 09. 2022

Sportujete? Tak si raději zkontrolujte svoji pojistku

Úrazové pojištění je vhodným doplňkem široké pojistné ochrany zejména pro sportovně aktivní lidi. Aby úrazové pojištění ale skutečně chránilo, musí zahrnovat všechny aktivity, které člověk provozuje.

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

10. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.