Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Masivní nárůst investorů umožní Portu nabídnout nejnižší poplatky na trhu

Investice 29.03.2021 | 14:27 0 Komentářů

První český investiční robo advisor Portu snižuje poplatky za správu až o 40 %. Dlouhodobí a zodpovědní investoři mohou dosáhnout až na poplatek 0,53 % a využít tak nejlevnější služby svého druhu v Česku. Snížení poplatků za správu portfolia se týká nových i stávajících klientů. Počet klientů Portu dramaticky roste, když za poslední měsíc přivítalo do svých řad téměř deset tisíc nových investorů. Online platformu nyní využívá 40 tisíc uživatelů, kterým spravuje více než 2,2 miliardy korun. Šéf Portu Radim Krejčí do konce roku 2021 očekává další nárůst až na 5 miliard pod správou.

Portu nově nabízí systém slev na poplatku za správu, do portfolií je možné investovat už od 0,6 % ročně, poplatky za službu vlastní strategie startují na 0,53 % ročně. „Slevou, kterou jsme navázali na investiční horizont, chceme motivovat klienty k odpovědnému chování a k dodržení stanoveného investičního cíle. Právě dlouhodobý horizont je faktorem, který v investování prokazuje velkou efektivitu a je v podstatě jediným vodítkem k úspěchu,“ říká Radim Krejčí, šéf on-line investiční platformy Portu. Podle Krejčího je jasným motivačním prvkem vyšší výnos, který díky nižšímu poplatku z investice plyne. Investor ušetří na správě svých investic, zároveň tyto ušetřené peníze bude dále zhodnocovat a získá vyšší konečnou hodnotu investice.

„Díky automatizaci dokážeme udržet náklady a správcovský poplatek velmi nízko, proto si můžeme dovolit odměnit odpovědné investory slevou až 40 % na už tak velmi nízkých poplatcích za správu. Rozhodli jsme se nastavit slevy podle délky investičního horizontu. Pokud investor například zafixuje investiční období na 10 let, čerpá slevu 30 % na poplatku až do uplynutí zvoleného horizontu u peněz, které předčasně nevybere. V případě investičního horizontu na 15 let si sáhne až na 40% slevu. Fixace je přitom dobrovolná a nezávazná, i při její aktivaci lze peníze kdykoliv vybírat,“ doplňuje Krejčí.

Úrovně slev pro čtyři různé délky fixovaného období u portfolií Portu:

Délka fixovaného období Sleva na aktuálním správcovském poplatku
5 let 20 %
7 let 25 %
10 let 30 %
15 let 40 %

Nastavení investičního horizontu a čerpání slevy aktivuje investor přímo v aplikaci Portu. Předčasné výběry nebudou nijak omezeny, u vybírané částky se pouze dorovnají poplatky do výše, která by platila bez uplatnění slevy. Naopak, pokud se investor rozhodne v průběhu čerpání slevy časový horizont prodloužit a vytěžit ze slevového systému více, bude mu to umožněno. Aktivováním slevy klienti za všech podmínek pouze vydělají, i kdyby dobrovolnou fixaci nevyužili.

Za tři měsíce na dvojnásobek

Zájem o investování na Portu v posledních měsících roste, svědčí o tom i rapidní nárůst klientů a aktiv pod správou. V uplynulých dnech Portu překročilo hranici 40 tisíc registrovaných uživatelů a více než 2,2 miliard korun AUM. „Velmi zjednodušeně lze říct, že za zhruba tři roky od vstupu na trh získalo Portu 20 tisíc uživatelů a 1 miliardu aktiv pod správou a za další pouhé tři měsíce jsme dokázali tato čísla zdvojnásobit. To nás samozřejmě nesmírně těší a svědčí to o rostoucím zájmu drobných investorů efektivně zhodnocovat své úspory. Díky tomuto dynamickému růstu očekáváme, že spravovaná aktiva v našich ETF portfoliích a strategiích dosáhnou na konci letošního roku k hranici 5 miliard korun,“ uzavírá Krejčí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.