Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Letní prázdniny: Pozor na dětské úrazy!

Začínají letní prázdniny. Podle statistik jde o rizikové období, kdy dětem hrozí nejvíce poranění. Z toho důvodu pojišťovna MetLife opět jako bonus k dětským pojištěním a připojištěním přináší dvojnásobné plnění za prázdninové úrazy, a to bez ohledu na to, zda k nim dojde při běžné činnosti nebo sportovních aktivitách.

Podle statistiky pojišťovny MetLife se nejvíce dětských úrazů přihodí v průběhu června až srpna. Přitom právě letní zranění mají často těžší následky, než úrazy v jiných měsících. Varovná čísla potvrzují i údaje Národního registru dětských úrazů, podle kterých jsou pro děti letní měsíce červen, červenec a srpen nejkritičtějším obdobím roku. Riziko zranění dětí v porovnání s ostatními měsíci se zvyšuje přibližně o patnáct procent. Paradoxně nejvíce jsou děti ohroženy doma a v bezprostřední blízkosti domova. Podle údajů pojišťovny MetLife mají domácí úrazy až čtyřicetiprocentní podíl na celkovém počtu zranění. Nejčastější jsou zhmožděniny a zlomeniny, především horních končetin, otřesy mozku, povrchová zranění hlavy a popáleniny.

Rodiče se nejvíce bojí o děti na silnici a při sportu

Obdobně vnímají rizika i samotní rodiče, podle kterých hrozí jejich dětem největší nebezpečí při autonehodách (30,7 %), úrazu na kole, kolečkových bruslích či při jiném sportu (30,2 %) a právě zranění v domácnosti či při hře (27,3 %). Údaje vychází z průzkumu mezi 300 rodiči, který letos v červnu zpracovala pojišťovna MetLife. Ta proto na prázdninové období opět přichází s dvojnásobným plněním za následky a trvalé následky úrazu u dětského pojištění a připojištění. Dvojnásobné plnění se vztahuje i na hospitalizaci dítěte v rámci zemí EU a přináší velmi široké spektrum asistenčních služeb.

Klíšťata jsou stále hrozbou

MetLife vychází rodičům vstříc rovněž u dalšího závažného letního rizika, kterým je klíšťová encefalitida.
Ač se počet nakažených podle statistik v posledních letech snižoval, jen za letošní květen jich bylo v České republice nejvíce za posledních 10 let. Jako velmi reálnou hrozbu vnímají encefalitidu tři čtvrtiny dotázaných rodičů. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.