CZK/€ 25.280 -0,04%

CZK/$ 23.131 +0,03%

CZK/£ 30.035 -0,31%

CZK/CHF 26.155 +0,21%

02. 02. 2022

0 komentářů

Langmeier & Co. posílá do insolvence další společnost Pavola Krúpy

 

Advokátní kancelář Langmeier & Co. podala 31. ledna 2022 insolvenční návrh na akciovou společnost Pozitive Energy. Jedná se o další společnost z portfolia Pavola Krúpy, bývalého majitele skupiny Arca Investments, která nesplácí svoje závazky a je fakticky v úpadku. Pavol Krúpa je předsedou představenstva Pozitive Energy.

Loading 

Insolvenční návrh na společnost Pozitive Energy byl ve středu 2. února 2022 zveřejněn v Insolvenčním rejstříku. Advokátní kancelář Langmeier & Co. návrh podala v zastoupení svého klienta, který je držitelem dluhopisů Pozitive Energy v celkové hodnotě 300 tisíc korun. Ty byly splatné 20. ledna 2021, věřitel ale dosud neobdržel žádné finance.

“Zastupujeme ale také další věřitele Pozitive Energy, souhrnně jde o nesplácené dluhopisy v hodnotě přes pět milionů korun. Společnost Pozitive Energy bohužel s věřiteli nekomunikuje, stejně tak nekomunikuje s námi jako jejich právními zástupci. Její úpadek je tedy dle našeho názoru zřejmý,” komentuje situaci JUDr. Jan Langmeier, který mimo jiné působí jako insolvenční správce se zvláštním povolením.

Jan Langmeier zároveň dodává, že firem z portfolia Pavola Krúpy, které jsou v problémech a prakticky v úpadku, je více. “Zastupujeme věřitele několika firem, které do tohoto balíku spadají. Jde například o akciové společnosti KGI – Global Investments, Acquisition Capital nebo EFIT Bohemia. Naši klienti mají ale nesplacené pohledávky i za dalšími společnostmi z portfolia vlivu Pavola Krúpy a je pravděpodobné, že i ty v dohledné době skončí v úpadku,” dodává Langmeier, podle kterého je zřejmé propojení pádu Arca Investments s pádem společností Pavola Krúpy.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

USA jsou v režimu fiskální dominance. Co to znamená pro investory?

Americká ekonomika se zdá být výrazně méně ovlivnitelná vyššími úrokovými sazbami v současném hospodářském cyklu. To potenciálně implikuje, že i následné snižování úrokových sazeb pozbude velkých účinků. Tento jev lze vysvětlit tím, že Spojené státy jsou nyní v režimu fiskální dominance. Tento režim nastává, když veřejný dluh […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 07. 2024

Trhy klamou silným růstem, za ním se skrývá vcelku znepokojivý příběh

Americké akciové trhy jako celek nejsou nyní levné, na tom se shodne drtivá většina expertů. Vlastně na historické poměry jsou spíše drahé. Například Shiller PE ratio (poměr zisků k ceně akciového indexu S&P 500 ošetřený o inflaci) je nyní roven 36,3, což je za posledních více než […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

16. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *