CZK/€ 24.885 +0,48%

CZK/$ 23.151 +0,16%

CZK/£ 29.465 +0,56%

CZK/CHF 26.179 +0,52%

12. 06. 2020

0 komentářů

KRUPA GLOBAL INVESTMENTS PODÁVÁ DOBROVOLNOU NABÍDKU NA KOUPI AŽ 29,9 % AKCIÍ V OBĚHU SPOLEČNOSTI EUROPEAN METALS HOLDINGS

 

11. červen 2020, Praha, Česká republika – Skupina Krupa Global Investments a.s., České Lithium a.s. a partneři („KGI“) zveřejňuje dobrovolnou nabídku odkupu až 29,9 % vydaných kmenových akcií (s hlasovacím právem) společnosti European Metals Holdings Limited („EMH“). KGI v současné době vlastní 1 910 000 akcií EMH, tedy přes 1 % celkového počtu vydaných kmenových akcií.

Za každou akcii převzatou na základě platné nabídky učiněné během stanovené lhůty nabízí KGI částku 15.5 GBp nebo 0.283 AUD. Cena zahrnuje prémii ve výši 10.5 % k závěrečnému kurzu z 10. června 2020, který byl 14.02 GBp, nebo prémii ve výši 8,3 % ke 180-dennímu klouzavému průměru kurzu, který dosáhl 14.31 GBp. Nabídka bude platná, jestliže ve lhůtě 30 dnů od data oznámení projeví zájem o prodej svých akcií tolik akcionářů, že bude dosaženo stanovené minimální hranice 20 % všech akcií EMH, které jsou v oběhu.

Skupina KGI je akcionářem společnosti EMH už téměř tři roky a dlouhodobě projekt těžby a zpracování lithia na Cínovci podporuje. Úspěch projektu bude mít vzhledem kzaměření automobilového průmyslu a dalších výrobních odvětví celoevropský dosah. Včasná realizace cínoveckého projektu je nezbytnou podmínkou pro získání konkurenční výhody oproti větším a lépe kapitálově zajištěným těžebním společnostem z USA, ostatních zemí EU a Asie. Cínovec má ideální polohu uprostřed Evropy a nacházejí se zde přibližně 3 % světových zásob lithia. Jsme přesvědčeni, že lithium patří celosvětově mezi nejdůležitější přírodní zdroje budoucnosti, zejména pokud jde o rozvoj elektromobility a nové způsoby uchovávání elektrické energie.

Skupina KGI se dlouhodobě aktivně angažuje a činí kroky za účelem rozvoje a reálného uskutečnění projektu těžby a zpracování lithia na Cínovci. Jako první navrhla navázání strategicky významné spolupráce se skupinou ČEZ s cílem dosáhnout urychleného postupu v projektu těžby lithia. Skupina ČEZ patří mezi největší energetické společnosti v oblasti střední a východní Evropy a má všechny potřebné nástroje, kapitál a odborné předpoklady k tomu, aby se stala užitečným partnerem EMH. KGI považuje investici skupiny ČEZ jako logický krok, který cínovecký projekt posunul dál a přispěl k získání potřebných povolení i kapitálu. KGI vítá uzavření dohody s ČEZ o financování projektu až do dokončení definitivní studie proveditelnosti a o odkoupení podílu 51 % ve společnosti GEOMET s.r.o., která je dceřinou společností EMH. KGI má zájem se v případě úspěšné realizace nabídky na odkup akcií stát významným dlouhodobým investorem společnosti EMH a celého projektu Cínovec.

KGI jakožto český investor plánuje posílit svou účast v projektu Cínovec a přispět svými znalostmi místních podmínek a svým know-how.

Kvůli nízké tržní likviditě na Londýnské burze cenných papírů (AIM), kde je EMH kotována, se skupina KGI rozhodla nabídnout přímý odkup akcií EMH. Na londýnské burze se denně průměrně zobchoduje 200 000 akcií EMH, což nestačí na významné posílení podílu KGI.

Loading 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *