Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Konference na VŠE ve znamení 100 let od vzniku republiky

Makro 16.04.2018 | 09:20 0 Komentářů

Třiadvacátý ročník mezinárodní odborné konference zaměřené na daně a veřejné finance byl letos ve znamení stoletého výročí založení Československa. Sedm desítek výzkumných pracovníků, studentů a doktorandů českých i zahraničních univerzit, například z Maďarska, Polska, Ruska, Turecka či Slovinska, diskutovalo na téma vývoje daňových systémů, veřejných politik a financí.

Pátečnímu a sobotnímu setkání expertů předcházela studentská soutěžní sekce, která představila nejzajímavější studentské práce k tématu zdanění a veřejné správy. Studenti bakalářského i magisterského studia nejen Vysoké školy ekonomickém (VŠE), ale i jiných univerzit tak měli jedinečnou možnost vyzkoušet si prezentaci svých prací před odbornou porotou. Jako nejzajímavější ocenila odborná porota práci Lucie Holcové, která se zabývala daňovými výnosy pobídek pro filmové produkce. Setkání odborníků se tak stalo výbornou příležitostí pro studenty doktorského studia prezentovat svůj výzkum před mezinárodním publikem.

„Letošní ročník byl věnován 100 letému výročí veřejných financí. Toto specifické zaměření bylo ale spíše výjimečné. Hlavním cílem konference je každoroční setkání odborníků v oblasti zdanění a veřejných financí s možností diskutovat o aktuálních výzkumných projektech,“ uvedla Hana Zídková z Katedry veřejných financí  Fakulty financí a účetnictví VŠE.

Konference zaměřená na daňovou politiku, veřejné výdaje, veřejné politiky a veřejné finance je od jara 1996 pravidelně pořádána katedrou veřejných financí Vysoké školy ekonomické v Praze. „Daňová problematika a legislativa je neuvěřitelně dynamická oblast a je potřeba jí věnovat pozornost v podstatě neustále. Novinky v oblasti daňových systémů a regulací jak na národní, tak i mezinárodní úrovni přicházejí nepřetržitě. Jsme proto rádi, že můžeme podpořit tuto již tradiční odbornou událost, která na půdu VŠE každoročně přivádí experty z celé Evropy, aby zde novinky sdíleli,“ uvedla Gabriela Hoppe ze společnosti Grant Thornton Tax & Accounting.

Tisková zpráva VŠE v Praze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.