CZK/€ 25.305 -0,06%

CZK/$ 23.413 +0,02%

CZK/£ 29.594 +0,24%

CZK/CHF 25.911 +0,38%

01. 06. 2015

0 komentářů

Konference Finanční trhy se soustředila na roli centrálních bank, euro i deformace cen některých aktiv

 


 

Akci zahájil úvodním slovem prorektor univerzity Petr Budinský, který prezentoval myšlenku, že v poslední době můžeme pozorovat deformaci cen některých aktiv – speciálně dluhopisů a akcií v Evropě, a to v důsledku kroků Evropské centrální banky (ECB). Ta politikou kvantitavního uvolňování stlačila výnosy dluhopisů téměř k nule a akcie naopak rychle rostou.

V jenom z hlavních vystoupení konference se Pavel Řežábek, člen Bankovní rady ČNB, zabýval rolí centrálních bank, které se stávají bankami „poslední záchrany“, místo aby plnily svou dosavadní roli v oblasti měnové politiky. V této souvislosti se zabýval především některými kroky ECB.

Mojmír Helísek, prorektor VŠFS, ve svém vystoupení reflektoval otázky spojené se zavedením eura v České republice. K tomuto vystoupení se rozvinula bohatá diskuse, a to i vzhledem k současné diskusi iniciované prezidentem republiky.

Zajímavý příspěvek přednesl i František Bostl, který současně reprezentoval i jednoho z hlavních partnerů firmu Colosseum. Zabýval se vlivem demografického vývoje na strukturu finančních trhů a na některé konkrétní finanční produkty.

Program konference pokračoval 29. května 2015 studentskou a doktorandskou sekcí.

REKLAMA

Vysoká škola finanční a správní pořádá konference zaměřené na oblast finančních trhů od roku 2003 každé dva roky jako mezinárodní a vědecké fórum, které umožňuje prezentovat výsledky vědecko-výzkumné práce jak na poli soukromých finančních aktivit (zejména z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví a investičních trhů), tak veřejných financí.

Z konference bude vydán sborník s ISBN.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Vynutí si nakonec společná měna i politickou integraci?

Měnová reforma nahrazující korunu eurem byla na spadnutí. Česká národní banka už přestávala tisknout korunové bankovky. K očekávané a vcelku dost propagované měnové reformě nakonec nedošlo. Právě zachování si koruny jako vlastní měny a suverénní kurzový závazek ČNB na oslabení koruny ovlivnil tuzemskou zaměstnanost a inflaci. Letošní […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

16. 01. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *